reklama

Cyklochodník na Zelenečskej spoja s Modrankou, priestor budú mať chodci aj cyklisti

Cyklochodník na Zelenečskej ulici plánuje mesto Trnava posunúť až do Modranky.

Zámerom trnavskej samosprávy je zrealizovať spojenie Zelenečskej ulice cez Mikovíniho popri Trnávke po Hraničnú ulicu na okraji Modranky. A to nielen pre cyklistov, ale aj pre chodcov.

Cyklochodník v súčasnosti končí pred kruhovou križovatkou na konci Zelenečskej ulice pri ubytovni.

Mesto Trnava si nechá na základe vlastnej štúdie vypracovanej odborom územného rozvoja a koncepcií spracovať projektovú dokumentáciu.

„Predmetom riešenia projektovej dokumentácie je návrh chodníka a cyklochodníka v napojení na existujúci chodník a cyklochodník, ktoré sú v súčasnosti ukončené pred kruhovou križovatkou Zelenečská – Mikovíniho. Ďalej bude cyklochodník a chodník pre peších pokračovať po Mikovíniho ulici a popri vodnom toku Trnávka až po Hraničnú ulicu v mestskej časti Modranka,“ popisuje odbor investičnej výstavby v texte výzvy na predloženie cenovej ponuky za vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a realizačného projektu.

prepojovaci-modranka
Prepojovací chodník medzi Modrankou a Trnavou

Riešený úsek od Zelenečskej po Hraničnú ulicu má dĺžku približne 1,3 kilometra.

V rámci projektu má byť zrealizovaný chodník pre peších, cyklochodník, výmena starých stožiarov verejného osvetlenia na Mikovíniho ulicia a rovnako osadenie nových stožiarov na úseku od Mikovíniho ulice po Hraničnú.

Súčasťou zámeru je aj návrh sadových úprav sprievodnej zelene v dotyku cyklochodníka a chodníka pre peších.

Smerom z mesta od mosta na Mikovíniho po Hraničnú ulicu v Modranke funguje v súčasnosti povedľa Trnávky 900-metrový chodník, ktorý využívajú spoločne chodci, korčuliari, bežci aj cyklisti. Aj preto v tomto úseku vznikajú kolízne situácie, ktorým má zamedziť samostatný chodník pre peších a cyklochodník.

Jestvujúci chodník bude v celom úseku od mosta na Mikovíniho ulici po Hraničnú ulicu vybúraný. Šírka chodníka bude dva metre, cyklocestička bude široká 2,5 metra.

V súčasnom rozpočte na rok 2015 sú vyčlenené prostriedky len na vypracovanie projektovej dokumentácie.

Pohľad od Mikovíniho ulice:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 3. marca 2015 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cyklochodník na Zelenečskej spoja s Modrankou, priestor budú mať chodci aj cyklisti”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.