reklama

Cestári využívajú prechodné oteplenie na základné opravy poškodených ciest

Teploty nad bodom mrazu umožnili v týchto dňoch mestskej samospráve začať opravy výtlkov na miestnych komunikáciách. Opravovať začali diery na prepojení ulíc Dohnányho a Andreja Žarnova, na Golianovej, Markovičovej, Veternej a Olympijskej, Halenárskej, Kukučínovej, Ústianskej, Kalinčiakovej, Šafárikovej.

„Opravy sa budú realizovať, kým potrvá priaznivé počasie. Po návrate mrazov budú dočasne prerušené. Oprava ďalších poškodených miest bude pokračovať počas celého roka, na tento účel je v rozpočte mesta vyčlenených 300 000 eur. Monitoring výskytu výtlkov na miestnych komunikáciách zabezpečujú zamestnanci odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu v spolupráci s mestskou i krajskou políciou, výbormi mestských častí a na základe občianskych podnetov,“ informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Dier je na cestách požehnane. Zima však ani zďaleka neskončila

Ako poznamenal vedúci odboru dopravy a komunálnych služieb Ing. Jozef Jakubec, v priebehu zimy nie je možné opravovať poškodené cesty asfaltobetónom, preto sa v tomto období pristupuje len k základným opravám najvypuklejších problémov na trnavských cestách.
Nahlásiť dieru či výtlk na komunikácii môžu aj občania. “Ak vodiči zaregistrujú na ceste poškodenie, môžu informáciu nahlásiť správcovi komunikácie. Ak ním je mesto Trnava, tak tieto podnety prijíma Odbor dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave. Oznámenie o výtlku je možné realizovať osobne priamo na úrade, telefonicky, e-mailom či poštou,” vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Jozef Jakubec odhaduje, že takýchto podnetov prijímajú asi štyri desiatky mesačne. “Časť podnetov prichádza na základe interpelácií alebo oznámení poslancov mestského zastupiteľstva. Množstvo poznatkov o poškodených cestách dostávame aj od mestských policajtov, ktorí hliadkujú v uliciach. Informácie získavame aj priamo od občanov. Sme radi, ak nás verejnosť informuje. Prirodzene, nemôžeme okamžite vedieť o každom probléme, ktorý na cestách vznikne,” zhrnul.

V utorok 11. januára začali s opravami niektorých poškodených úsekov aj pracovníci Správy a údržby ciest Trnavského kraja. Boris Valášek informoval, že na krajských cestách použijú v tejto fáze približne 25 ton materiálu na zaplátanie najviac poškodených úsekov.

Ulož ako PDF
Napísal 13. januára 2011 19:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.