reklama

Výtlkov na cestách je požehnane. Mesačne prídu na mestský úrad desiatky oznámení

Natrafiť v Trnave, či kdekoľvek na Slovensku, na cestný výtlk nie je žiaden problém. O stave trnavských alebo aj všeobecne slovenských ciest si nemusíme  robiť žiadne ilúzie. Sú plné výtlkov, jám, dier. O tom ani nemá zmysel polemizovať.

Viacerých našich čitateľov zaujíma, ako treba postupovať v snahe o odstránenie cestného výtlku.
„Ak vodiči zaregistrujú na ceste poškodenie, môžu informáciu nahlásiť správcovi komunikácie. Ak ním je mesto Trnava, tak tieto podnety prijíma Odbor dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave. Oznámenie o výtlku je možné realizovať osobne priamo na úrade, telefonicky, e-mailom či poštou,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Vedúci odboru dopravy a komunálnych služieb Jozef Jakubec odhaduje, že takýchto podnetov prijímajú asi štyri desiatky mesačne. „Časť podnetov prichádza na základe interpelácií alebo oznámení poslancov mestského zastupiteľstva. Množstvo poznatkov o poškodených cestách dostávame aj od mestských policajtov, ktorí hliadkujú v uliciach. Informácie získavame aj priamo od občanov. Sme radi, ak nás verejnosť informuje. Prirodzene, nemôžeme okamžite vedieť o každom probléme, ktorý na cestách vznikne,“ zhrnul J. Jakubec.

Najviac výtlkov býva prirodzene po zime. S drobnými poškodeniami ciest sa však stretávame počas celého roka. „V niektorých prípadoch sa môže zdať, že mesto nereaguje okamžite. To sa stáva v prípadoch, kedy ľudia nahlásia výtlky v lokalite, kde pripravujeme väčšiu opravu alebo rekonštrukciu cesty. Pokiaľ ide o havarijný stav, situáciu samozrejme riešime hneď. Iné je to v prípadoch, kedy ide o poškodenie menšieho rozsahu a nevytvára nebezpečenstvo z hľadiska cestnej premávky alebo možného poškodenia auta,“ dodal Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2010 9:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.