reklama

Začína jarná oprava výtlkov na trnavských cestách

Druhú tohtoročnú etapu opráv výtlkov odštartovalo mesto Trnava vo štvrtok 3. marca na Šrobárovej ulici. Vďaka vyšším teplotám bolo podľa slov vedúceho odboru dopravy na Mestskom úrade v Trnave Ing. Mariána Nováka možné použiť na zalievanie dier aj asfaltobetón.

V piatok opravovali robotníci výtlky na Cukrovej ulici. Tu ich čaká ešte oprava bývalej železničnej vlečky do cukrovaru.

Oprava výtlkov na Cukrovej ulici

Zatiaľ nemôžeme naplno využívať služby obaľovačky asfaltu, pretože pre nízke objemy objednávok sa im v tomto období finančne nevypláca vyrábať asfalt v malých množstvách. Postupne, pravdepobne od budúceho týždňa, začneme opravovať výtlky aj na ďalších trnavských uliciach,“ uviedol M. Novák.

Boj s výtlkmi začalo mesto v tomto roku už v prvej polovici januára. Prechodné oteplenie využil odbor dopravy na základné opravy najvážnejšie poškodených úsekov pomocou asfaltu.

Oprava ďalších poškodených miest bude pokračovať počas celého roka, na tento účel je v rozpočte mesta vyčlenených 300 000 eur. Monitoring výskytu výtlkov na miestnych komunikáciách zabezpečujú zamestnanci odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu v spolupráci s mestskou i krajskou políciou, výbormi mestských častí a na základe občianskych podnetov.

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2011 9:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začína jarná oprava výtlkov na trnavských cestách”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.