reklama

Mesto opravuje výtlky na cestách, dier je menej ako čakali

Po dlhej a na zrážky bohatej zime začalo mesto s opravami výtlkov a viacerých poškodených úsekov už v polovici februára.

Podľa slov vedúceho úseku dopravy na mestskom úrade Mariána Nováka najprv sa zamerali na opravu najväčších a najnebezpečnejších dier.

Postupne, aj vďaka zlepšeným klimatickým podmienkam, opravujeme výtlky na území celého mesta. Napriek výdatným snehovým zrážkam a častému odhŕňaniu je poškodení menej, ako sme očakávali,“ zhodnotil M. Novák.

vytlky
Tradične veľa práce majú cestári po zime na Cukrovej ulici

ILUSTRAČNÉ FOTO

Od štvrtka 28. februára začnú cestári okrem liateho asfaltu používať aj asfaltobetónovú zmes, ktorú je možné aplikovať až pri vyšších teplotách.

Z doterajších poznatkov možno skonštatovať, že najhoršie úseky sú po zimnej údržbe na Veternej ulici za Tescom, na Cukrovej, Dohnányho či Hospodárskej ulici pri Bille. Niektoré z nich sú už opravené,“ doplnil.

Ak vodiči zaregistrujú na ceste poškodenie, môžu informáciu nahlásiť správcovi komunikácie. Ak ním je mesto Trnava, tak tieto podnety prijíma Odbor dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave.

Oznámenie o výtlku je možné realizovať osobne priamo na úrade, telefonicky, e-mailom či poštou.

Monitoring výskytu výtlkov na miestnych komunikáciách zabezpečujú zamestnanci odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu v spolupráci s mestskou i krajskou políciou, výbormi mestských častí a na základe občianskych podnetov.

Ulož ako PDF
Napísal 27. februára 2013 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto opravuje výtlky na cestách, dier je menej ako čakali”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.