reklama

V prvom polroku zomrelo na cestách v Trnavskom kraji o tretinu menej ľudí ako vlani, počet nehôd vzrástol

Za prvých šesť mesiacov roka 2021 stúpol na cestách Trnavského kraja počet dopravných nehôd, zomrelo o šesť ľudí menej ako vlani.

Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave zverejnilo štatistiky dopravnej nehodovosti za obdobie od 1. januára do 30. júna 2021 v Trnavskom kraji.

Polícia za prvých šesť mesiacov zaevidovala 617 dopravných nehôd, čo je o 66 nehôd viac ako za rovnaké obdobie v roku 2020. Fatálne v prvom polroku 2021 skončili nehody pre šiestich účastníkov, vlani zomrelo na cestách v kraji dvanásť ľudí.

V okrese Trnava zahynuli dve osoby, pred rokom zomrel za prvých šesť mesiacov jeden človek.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

Najviac dopravných nehôd eviduje polície v okrese Trnava – 165, čo je o 51 viac ako pred rokom. Nasledujú okresy Dunajská Streda – 111 (+19), Galanta – 95 (-4), Senica – 79 (+13), Piešťany – 72 (+6), Hlohovec – 54 (+1) a Skalica – 41 (-20).

„Väčšinu nehôd policajti zaznamenali v uliciach miest a obcí (443), čo je o vyše dve tretiny viac v porovnaní s počtom nehôd mimo nich. Najčastejšími príčinami kolízií bolo porušenie povinností vodiča a nedovolená rýchlosť jazdy,“ skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Vzrástol aj počet dopravných nehôd, ktoré spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Celkovo ich polícia zaevidovala 82 (+8).

Za prvých šesť mesiacov roka 2021 došlo k 24 zrážkam vozidiel s chodcami, čo je pokles o devätnsť prípadov, z toho 10 zavinili samotní chodci. „S cyklistami a kolobežkármi sme riešili 25 nehôd, čo je o jednu viac ako vlani,“ doplnila Antalová.

Na železničných priecestiach došlo k desiatim nehodám, v troch prípadoch došlo k zrážke s prichádzajúcim vlakom.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2021 12:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.