reklama

Počet nehôd na cestách v okrese Trnava vlani vzrástol, zahynulo sedem ľudí

V roku 2012 zaevidovala polícia na cestách okresu Trnava 369 dopravných nehôd.

Zahynulo pri nich sedem ľudí, ťažko sa zranilo 26, ľahké zranenia utrpelo 205 osôb.

Štatistiky dopravnej nehodovosti sprostredkovala médiám krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

V porovnaní s rokom 2011 vzrástol počet nehôd na cestách trnavského okresu o 48, usmrtených pri nehodách bolo o jedného menej ako rok predtým.

Zvýšil sa počet ľudí, ktorí utrpeli ťažké zranenia – o sedem, pribudlo aj ľahko zranených, o 37.

V okrese Trnava asistoval alkohol v troch desiatkach prípadov, čo je o jeden viac ako v roku 2011.

nehoda-spacince-1

ILUSTRAČNÉ FOTO

Najviac sa na dopravnej nehodovosti v roku 2012 podieľali vodiči motorových vozidiel, nasledujú cyklisti a chodci. Hlavnými príčinami dopravnej nehodovosti bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy a nesprávna jazda cez križovatku,“ priblížila Kredatusová.

Z pohľadu Trnavského kraja došlo v minulom roku k 1321 dopravným nehodám, čo je o 48 menej ako v roku 2011.

Na krajských cestách zahynulo 49 ľudí, čo predstavuje nárast o dva smrteľné prípady. Najviac ľudí prišlo o život v okresoch Dunajská Streda (13), Galanta (9) a Trnava (7).

Na diaľnici D1 a rýchlostnej komunikácii R1 bolo diaľničným oddelením zaznamenaných 66 dopravných nehôd, čo je o šesť viac ako rok predtým. Vodičmi motorových vozidiel bolo spôsobených 57 (+6) dopravných nehôd.

Došlo pri nich k usmrteniu jednej osoby, čo predstavuje pokles o tri prípady. Ľahké zranenia utrpelo 31 (+8) osôb a ťažko sa zranilo osem osôb, rovnako ako v predošlom roku.

Technickou poruchou vozidla bolo na diaľnici D1 a rýchlostnej ceste R1 spôsobených 5 (+5) nehôd, lesnou zverou 2 (-4), iným účastníkom cestnej premávky jedna (+1) nehoda.

Polícia prijala súbor opatrení, ktorými sa neustále snažíme znižovať počet dopravných nehôd a ich následky. Apelujeme na vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky, teda aj chodcov a cyklistov, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke a správali sa zodpovedne jednak voči sebe a tiež voči ostatným. Stále platí, že cestná premávka je odvetvie našej spoločnosti, v ktorom zomiera najviac ľudí. Všetci preto musíme prispieť k tomu, aby sme sa z ciest vrátili živí a zdraví ku svojim rodinám,“ prízvukuje na záver M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 21. januára 2013 13:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Počet nehôd na cestách v okrese Trnava vlani vzrástol, zahynulo sedem ľudí”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.