reklama

V prvom polroku zahynulo na cestách v Trnavskom kraji 19 ľudí, trikrát viac ako vlani

Za prvých šesť mesiacov roka 2022 zaznamenala polícia na cestách v Trnavskom kraji 649 dopravných nehôd, čo je o dvadsaťjeden viac ako v rovnakom období minulého roka. Od januára do júna zahynulo v kraji 19 ľudí, čo je až o trinásť viac ako v prvom polroku 2021.

Najviac nehôd – 170 – sa stalo v okrese Trnava, nasledujú okresy Dunajská Streda (123), Galanta (95), Senica (87), Piešťany (69), Hlohovec (58) a Skalica (47).

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová, v porvom polroku 2022 prišlo pri dopravných nehodách o život až trikrát viac osôb ako vlani. Kým pred rokom zomrelo šesť ľudí, za prvých šesť mesiacov roka 2022 to bolo až devätnásť osôb.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

Obeťami nehôd boli okrem vodičov a cestujúcich aj štyria chodci, cyklista a používateľ elektrickej kolobežky.

Nehody si v prvom polroku 2022 vyžiadali aj 36 ťažko zranených a 307 ľudí sa zranilo ľahko.

Z celkového počtu 649 nehôd zavinili chodci jedenásť, cyklisti a kolobežkári 27 nehôd.

„Sedemdesiatpäť nehôd spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu, čo je o jedenásť menej, ako za rovnaké obdobie minulého roku. Pri týchto nehodách sa zranilo 26 ľudí,“ uviedla Zlatica Antalová.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2022 10:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.