reklama

Mesto opravuje hradobný múr nad Bernolákovou bránou

Mesto začalo s opravou časti hradobného opevnenia nad Bernolákovou bránou.

Poškodené mestské opevnenie na Bernolákovej bráne budú rekonštruovať niekoľko týždňov počas júna a júla.

Projekt budú realizovať v súlade s ostatnými obnovenými úsekmi trnavských hradieb.

bernolakova-br
Pod Bernolákovou bránou vyrástlo lešenie

Udržiavacie práce sa uskutočnia v súlade s metodikou, ktorá je stanovená pre celkovú obnovu mestského opevnenia Trnavy.

Obnovené vyspravené časti tehlového muriva budú prispôsobené okolitému murivu.

“Za týmto účelom bude použitá vápenná malta so zložením stanoveným pre komplexnú obnovu mestského opevnenia,” uvádza sa v zámere.

Hlavnou náplňou stavebných prác je výmena rozpadnutých tehál, oprava poškodených a rozpadnutých škárovaní a betónová úprava podlahy ochodze.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júna 2015 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Mesto opravuje hradobný múr nad Bernolákovou bránou”

 1. 1
  vlaDyka says:

  Skvelé, že sa využije vedľašia uzávera na opravu tohoto miesta !

  Len škoda, že metodika opráv hradieb má svojé “hluché miesta”. Stačilo by hoci len trochu pohľad doľava a garážové “akcenty opevnenia!, či kontajnerové “stojisko” v pôdoryse veže opevnenia je veľkým palcom dole (https://www.google.sk/maps/@48.376067,17.58351,3a,75y,302.82h,79.42t/data=!3m4!1e1!3m2!1seyLlD3yZ_XuCOmcCavuMtg!2e0). Alebo také nemetodické ukončenie hradby na Jerichovej ul. – raz “zubaté” (=majúce pokračovanie), raz hladké (=bez pokračovania ?) (https://www.google.sk/maps/@48.381755,17.589163,3a,75y,355.37h,89.49t/data=!3m4!1e1!3m2!1sI3j65-WxtdQvfiATodv0Qw!2e0).
  A o voľakedy “čistení hradieb” od starých drobných želiarskych prístavieb na východnej a západnej strane opevnenia sa už pri stavaní tých nových “veľkostavieb” na Rybníkovej/Horné bašty metodicky tiež “pozabudlo”.
  Napriek tomu, že ide o oveľa staršie opevnenie, ako ten 77-ročný novotvar Bernolákovej brány.

 2. 2
  Palo says:

  A tak sa zostava len spytat, ze dokedy to potrva a ci ten most postavia v planovanom termine… Zeby aj skor… Nehajme sa prekvapit

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.