reklama

Jedinečný hradobný systém môžete bližšie spoznať na bezplatnej prehliadke so sprievodcom

Bezplatná prehliadka stredovekých hradieb Trnavy sa uskutoční v sobotu 23. septembra 2023. Návštevníci ju môžu absolvovať spolu so sprievodcom v dvoch termínoch o 10:00 h. a 14:00 h. so začiatkom pri mestskej veži.

Prehliadka s názvom Trnavské hradby potrvá približne 90 minút a sprievodca porozpráva návštevníkom o histórii a príbehoch stredovekého opevnenia, ktoré malo kedysi dĺžku približne tri kilometre.

„Hradby sú niečo obrovské a veľkolepé. Návštevníci mesta ich ale často prehliadnu pre bohatú sakrálnu históriu. V skutočnosti ide o výnimočný komplex, a to nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe,“ pripomenul Slavomír Dzvoník, sprievodca cestovného ruchu.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Trasa prehliadky Trnavských hradieb sa začne pri mestskej veži, odkiaľ povedie k Bernolákovej bráne, tiež k Bašte pri Bernolákovej bráne a bude pokračovať po Štefánikovej ulici smerom na Rybníkovú až k replike historického trebuchetu.

Cestou späť návštevníci prejdú okolo severnej veže po Michalskej ulici, ktorá sa nachádza za Bazilikou sv. Mikuláša.

Prehliadky sú bezplatné a budú súčasťou Trnavských dní, ktoré každoročne vítajú vzácnych hostí – rodákov z Trnavy, ktorí sa uplatnili doma aj v zahraničí.

Pripomínajú významné výročia, ktoré Trnavu zviditeľnili a natrvalo zapísali do dejín európskej i svetovej kultúry. Tento rok sa budú konať od piatku 22. do nedele 24. septembra 2023.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2023 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.