reklama

TTSK získa bezúročnú pôžičku 15 miliónov na opravy ciest a mostov

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) schválili v stredu 10. apríla na rokovaní zastupiteľstva pôžičku od vlády vo výške 15 miliónov eur.

Finančné prostriedky sú určené na rekonštrukcie ciest II. a III. triedy a mostov, ktoré sú v najhoršom stave.

„Vyrokovali sme s Ministerstvom financií výhodnú bezúročnú pôžičku vo výške 15 miliónov eur na obdobie 10 rokov. Jednorázovo nám to pomôže v najbližších troch rokoch, opraviť cesty a mosty, ktoré sú v najhoršom stave. Nejde však o systémové riešenie stavu cestnej infraštruktúry v regiónoch,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto

Poslanci na aprílovom zasadnutí krajského parlamentu schválili aj pridelenie dotácií z podporných schém TTSK.

Celkovo 750-tisíc eur sa rozdelí pre žiadateľov na projekty v oblasti kultúry, športu, v sociálnej oblasti a v ochrane zdravia.

„V porovnaní s rokom 2018 trnavská župa registruje zvýšený záujem o dotácie. Pre rok 2019 bolo prostredníctvom elektronického formulára podaných celkovo 1006 žiadostí, čo je medziročne nárast o 17 percent. Oprávnené subjekty podali žiadosti v hodnote skoro 3 milióny eur. Pre tento kalendárny rok trnavská župa vyčlenila pre dotačné schémy celkovo 750-tisíc eur, čo je takmer o 180-tisíc viac, ako v predchádzajúcom roku,“ uviedol Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK.

Zastupiteľstvo schválilo aj výzvy na predkladanie žiadostí o dotáciu na podporu regionálneho rozvoja.

Na účely všeobecne prospešných služieb a projektov, na podporu podnikania a zamestnanosti na území TTSK a zvyšovanie atraktivity územia a rozvoj cestovného ruchu v regiónoch trnavskej župy, si budú môcť miestne akčné skupiny (MAS), oblastné organizácie cestovného ruchu, či iné subjekty, ktoré pracujú v oblasti regionálneho rozvoja.

Celkový objem finančných prostriedkov vyčlenených na poskytovanie dotácií predstavuje 500 000 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2019 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “TTSK získa bezúročnú pôžičku 15 miliónov na opravy ciest a mostov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.