reklama

Na Zelenom kríčku upravili priechody pre chodcov, zmeny plánujú aj na ďalšej križovatke

Mesto Trnava v priebehu októbra vybudovalo nový bezbariérový priechod na Zelenom kríčku medzi ulicami Rybníková a Šrobárova.

Všetky priechody a pešie trasy sú teraz bezbariérové a upravené pre nevidiacich a slabozrakých s použitím vodiacich pásov, varovných pásov a signálnych pásov.

Cieľom tejto investičnej akcie bolo zvýšenie bezpečnosti prechodu nevidiacich, slabozrakých alebo telesne hendikepovaných osôb,“ ozrejmila Jana Gmitterová z referátu komunikácie mestského úradu.

priechod-kricek1
priechod-kricek2

Foto: J. Gmitterová

Pôvodný priechod pre chodcov na Zelenom kríčku je zrušený a na jeho mieste pribudlo na krajnici z oboch strán oceľové dopravné zábradlie. Zrušený je aj priechod na Šrobárovej ulici vrátane vodorovného a zvislého dopravného značenia.

Podobným spôsobom by mala byť do konca tohto roka zvýšená bezpečnosť chodcov na križovatke Bučianskej, Hlbokej, Rybníkovej a Špačinskej ulice.

Aj tu sa pripravuje realizácia bezbariérovej úpravy jestvujúcich dopravných ostrovčekov a chodníkov na okrajoch križovatky, ktoré sa napájajú na ostrovčeky. Návrh úpravy počíta v celom rozsahu aj s použitím prvkov pre nevidiacich a slabozrakých,“ konkretizovala Gmitterová.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2013 23:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Zelenom kríčku upravili priechody pre chodcov, zmeny plánujú aj na ďalšej križovatke”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.