reklama

Mestskí policajti sa od septembra vracajú na priechody pre chodcov pred trnavskými školami

S návratom detí do školských lavíc rozbieha aj tento rok Mestská polícia mesta Trnava celoročné dopravno-preventívne aktivity zamerané na bezpečnosť chodcov. Pod heslom Bezpečne cez zebru budú príslušníci mestskej polície od septembra opäť dbať na bezpečnosť najmenších účastníkov cestnej premávky – detí, ktoré dennodenne dochádzajú peši do školy.

„Hliadky mestskej polície sú systematicky rozmiestňované na priechody pre chodcov v blízkosti základných škôl a predškolských zariadení počas celého roka. V prvý školský deň sa vraciame do terénu, pričom sme pripravili akciu pre deti aj ich rodičov. Budeme klásť dôraz najmä na dodržiavanie pravidiel zo strany vodičov i peších,“ uviedla Petra Nemečková z MsP Trnava.

Ilustračné foto

V stredu 2. septembra 2020 pred štyrmi trnavskými základnými školami (na Ulici Jána Bottu, Maxima Gorkého, na Námestí Slovenského učeného tovarišstva a pred ZŠ s MŠ Angely Merici) budú mestskí policajti ráno medzi 7.20 a 8.00 hod. hovoriť s chodcami o bezpečnosti a o rizikách spojených s nedodržiavaním pravidiel cestnej premávky. Okoloidúcim budú rozdávať reflexné prvky a informačné letáky.

„V niektorých lokalitách je naša prítomnosť potrebná každý deň pred začiatkom školského vyučovania, keďže je tu v rannom čase zvýšená koncentrácia detí a hrozí kolízia chodcov s vozidlami,“ dopĺňa P. Nemečková.

Školákov budú v týchto miestach po priechodoch pred týmito školami bezpečne prevádzať príslušníci mestskej polície až do ďalších prázdnin.

Ulož ako PDF
Napísal 28. augusta 2020 21:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.