reklama

Stovky policajtov si posvietili aj na chodcov a cyklistov, priestupkov bolo neúrekom

Viacero akcií zameraných na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky spustili dopravní policajti v uplynulých dvoch týždňoch na cestách Trnavského kraja.

Polícia sa zamerala hlavne na nemotorových účastníkov premávky – chodcov a cyklistov. Spoločne sa na akciách zúčastnilo až 800 policajtov.

„Počas dopravno bezpečnostnej akcie sme sa snažili vo zvýšenej miere poukázať na dodržiavanie pravidiel v cestnej premávke aj týmito najzraniteľnejšími účastníkmi. Pripomíname, že chodci majú v prvom rade chodiť po chodníku. Tam, kde nie je, môžu chodiť po ľavom okraji vozovky. Pred vstupom na vozovku sa musí chodec presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva. Veľmi dôležité je osvojiť si zásadu ‚vidieť a byť videný‘. Vhodné je používať svetlé oblečenie a nezabúdať na reflexné prvky, ktoré sú pre chodcov mimo obce za zníženej viditeľnosti povinné. Cyklisti si musia uvedomiť, že sú vodičmi a zákaz požívania alkoholu platí aj pre nich. Nosenie prilieb mimo obce a pre deti do 15 rokov aj v obci je povinné a malo by byť samozrejmosťou. U cyklistov je povinné za zníženej viditeľnosti mať na sebe viditeľné reflexné prvky alebo reflexný odev,“ upozorňuje krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Ilustračné foto

Počas akcií policajti skontrolovali vyše 3000 účastníkov cestnej premávky v celom Trnavskom kraji, a až polovica z nich sa dopustila priestupku. Takmer 800 vodičov prekročilo rýchlosť jazdy. V 63 prípadoch zistili požitie alkoholu, z toho v 47 prípadoch u nemotorových účastníkov. Cyklisti porušili pravidlá v cestnej premávke v 134 prípadoch a chodci v 94.

„Popri akciách priamo v premávke vykonali policajti ďalších 164 preventívnych aktivít v školách so zameraním na výchovu detí v doprave. Prednášok, besied a rôznych interaktívnych zamestnaní sa zúčastnilo približne 4300 detí z 87 škôl,“ poznamenala M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2011 13:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.