reklama

Dopravná akcia polície: za štyri hodiny dve stovky priestupkov

Polícia v trnavskom kraji vykonala včera v stredu 10. augusta v čase od 08.00 hod. do 12.00 hodiny dopravno-bezpečnostnú akciu. Zameraná bola najmä na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vozidiel a na kontrolu zákazu požívania alkoholických nápojov, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Ilustračné foto

„Do akcie bolo zapojených 66 policajtov, ktorí odhalili 199 priestupkov. 185 priestupkov vyriešili príslušníci polície v blokovom konaní, 6 priestupkov oznámili na dopravný inšpektorát a 8 vyriešili policajti napomenutím. Z celkového počtu zistili policajti až v 131 prípadoch prekročenie rýchlosti. Alkohol namerali policajti u 4 vodičov áut a v jednom prípade u cyklistu. Počas akcie sme zadržali 16 vodičských preukazov, 9 osvedčení o evidencii vozidla a 4 tabuľky s evidenčným číslom,“ zverejnila výsledky policajnej akcie hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

„Vodiči by si mali uvedomiť, že dodržiavanie pravidiel v cestnej premávke prispieva k jej bezpečnosti. Najviac životov zomiera práve na cestách a stratený život už nič nenahradí. Preto bude polícia aj naďalej v takýchto akciách pokračovať,“ uviedol pplk. PhDr. Juraj Padač, riaditeľ Krajského dopravného inšpektorátu v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2011 7:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.