reklama

Dopravní policajti pokračujú v akcii Reflex, zameriavajú sa aj na chodcov a cyklistov

Policajti Trnavského kraja sú od začiatku februára zapojení do dopravno-bezpečnostnej akcie Reflex. Prioritou akcie je preveriť všetkých účastníkov cestnej premávky.

Ako priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová, pri chodcoch a cyklistoch sa policajti zameriavajú na správny pohyb v obci aj mimo obce, ich vstup na vozovku, využívanie priechodov pre chodcov a predovšetkým na to, či používajú aktívne reflexné prvky počas zníženej viditeľnosti.

„Cieľom dopravnej akcie, do ktorej sú zapojení nielen dopraváci ale kolegovia z obvodných oddelení, je najmä znížiť počet dopravných nehôd na našich cestách. Policajti pritom pôsobia nielen represívne, ale aj preventívne a viacerým chodcom a cyklistom rozdávajú reflexné predmety a pásky,“ vysvetlila.


FOTO: KR PZ Trnava

V rámci policajného okresu Trnava, do ktorého patria aj okresy Piešťany a Hlohovec, riešili policajti za prvých desať februárových dní 52 previnilcov, z ktorých 11 boli nemotoroví účastníci.

Zaznamanané priestupky:

– 10 chodcov – prechádzanie cez priechod na červenú

– 1 neosvetlený cyklista

– 34 vodičov – prekročenie maximálnej rýchlosti

– 1 vodič – používanie mobilu počas jazdy

– 1 osoba nebola počas jazdy riadne pripútaná

– 4 krát – ostatné porušenia pravidiel vodičmi

– 1 vodič pod vplyvom alkoholu – 0,26 mg/l = 0,54 promile

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2023 18:09. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.