reklama

Dopravní policajti trestali za rýchlosť, alkohol, jazdu bez pásov či svetiel

Pred niekoľkými dňami polícia na cestách v Trnavskom kraji vykonala rozsiahlu štvorhodinovú dopravno-bezpečnostnú akciu. Počas akcie bolo zistených celkovo 229 priestupkov.

“Vodiči napr. v 26 prípadoch prekročili povolenú rýchlosť, 52 – krát neboli pripútaní bezpečnostnými pásmi, 41 – krát bol zistený zlý technický stav vozidla, v 13 prípadoch jazdili bez usta­noveného osvetlenia, dvaja vodiči počas jazdy telefonovali a 19 cyklistov jazdilo bez predpísaného osvetlenia,” informoval o výsledkoch policajnej akcie krajský hovorca Ľuboš Homola.

policajne-auto
V troch prípadoch hliadky zistili požitie alkoholu u cyklistov v rozsahu od 0,48mg/l do 1,1 mg/l (od 1 do 2,1 promile). Spolu bolo zadržaných 11 vodičských preukazov, z tohto 10 pre nezaplatenie pokuty na mieste, 5 – krát technické osvedčenia od vozidiel a štyri tabuľky s evidenčným číslom. V 23 prípadoch hliadky priestupcov na mieste vybavili napo­menutím.
“Polícia odporúča všetkým účastníkom cestnej premávky, aby boli maximálne pozorní a ohľaduplní a aby za každých okolností dodržiavali predpisy. Iba tak môžu vždy bezpečne prísť do svojho cieľa. Zároveň dodávame, že podobné dopravno-bezpečnostné akcie sa budú aj v budúcnosti v Trnavskom kraji opakovať,” upozornil Homola.

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2009 17:24. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.