reklama

Polícia zvýši kontroly zamerané na alkohol

Prezident Policajného zboru Jaroslav Spišiak vydal ďalšie pokyny pre zvýšenie bezpečnosti na cestách.
„Krajské riaditeľstvá Policajného zboru zabezpečia počas piatkov a víkendových dní zvýšené kontroly vodičov na alkohol a návykové látky. Hliadky budú sústredené najmä v blízkosti kultúrno-spoločenských podujatí, v okolí zábavných centier, diskoték, herní a barov,“ upozornil Ľuboš Homola z KR PZ v Trnave.

Podľa štatistík je jazda pod vplyvom alkoholu jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd na Slovensku. Dotýka sa najmä mladých vodičov, ktorí neuvážene po návšteve spoločenských akcií sadajú opití za volant. Počas minulého roka polícia zaznamenala 386 dopravných nehôd, ktoré zavinili vodiči vo veku 17 až 24 rokov pod vplyvom alkoholu. Len v prvom polroku tohto roka to bolo až 230 dopravných nehôd.


„Vyzývame mladých ľudí, aby pristupovali zodpovedne k svojim životom a životom osôb, ktoré v autách vozia. Po požití alkoholu nesadajte za volant! Upozorňujeme aj rodičov, aby vysvetlili svojim deťom, aké fatálne následky môže mať jazda pod vplyvom alkoholu. Rovnaký zákaz ako pre vodičov vozidiel platí aj pre cyklistov. Aj im hrozí za jazdu na bicykli pod vplyvom alkoholu pokuta,“
zdôrazňuje policajný zbor.

Polícia eviduje klesajúci trend nehodovosti v porovnaní s minulým rokom o 10 percent.
„V poslednom období prijala niekoľko opatrení, ktorých cieľom je naďalej znižovať nehodovosť a úmrtnosť na cestách. Polícia sa prijatými opatreniami zároveň zapojí do európskej dopravno-bezpečnostnej akcie. Počas budúceho týždňa – od 11. do 17. októbra 2010 organizuje medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych krajín, na európskych cestách spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu. Celá Európa sa snaží podobnými akciami pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky,“ dodáva Homola.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2010 18:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.