reklama

Pri každej desiatej nehode v okrese je prítomný alkohol. Polícia vystríha pred jesennými cestami

Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala za prvých deväť mesiacov tohto roka 936 dopravných nehôd, čo je o 34 viac ako vlani.

Na cestách v okrese Trnava bolo zaevidovaných 260 nehôd, v okrese Piešťany 95 a Hlohovec 82. Štatistiky nehodovosti sprostredkovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Pri nehodách za trištvrte roka prišlo o život v kraji 28 ľudí, čo je o dvoch menej ako v rovnakom období vlaňajška.

V okrese Trnava zomrelo od januára do konca septembra 2014 šesť ľudí, jedenásť účastníkov nehôd sa zranilo ťažko a 140 ľahko.

nehoda-bucany
Ilustračné foto

Podiel alkoholu pri dopravných nehodách v kraji stúpol o 12 prípadov, na 117. Najväčší podiel alkoholu bol v okrese Trnava 26 (+7).

“Najväčší podiel na dopravnej nehodovosti v kraji majú vodiči motorových vozidiel. Chodci zavinili 23 nehôd, čo je o 7 menej, no cyklisti až 40, čo je o 19 viac ako vlani za rovnaké obdobie,” uviedla Kredatusová.

Až takmer dve tretiny nehôd sa stali v intravilánoch miest a obcí. Najčastejšie dochádza k nehodám na miestnych a účelových komunikáciách.

Hlavnou príčinou dopravných nehôd je porušenie povinnosti vodiča- a to hlavne nevenovanie sa plne vedeniu vozidla. Medzi najčastejšie príčiny nehôd patrí aj nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku.

“Polícia apeluje na motoristov, aby dodržiavali predpisy a jazdili opatrne. Jesenné cesty prinášajú riziká a nástrahyv podobe ranných hmiel, zníženej viditeľnosti, vlhkého povrchu vozoviek, často aj s napadaných lístím, a podobne,” vystríha policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2014 9:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.