reklama

Polícia vyhodnotila dopravnú nehodovosť v regióne počas letnej turistickej sezóny

Počas prázdninových mesiacov roka 2019 zaznamenala polícia v Trnavskom kraji 224 dopravných nehôd. V porovnaní s uplynulým rokom to bolo o jedenásť menej. Na cestách v okrese Trnava riešila polícia v júli a auguste 47 nehôd, čo predstavuje pokles o 21 menej udalostí.

V Trnavskom kraji prišlo na cestách počas prázdnin o život 5 ľudí, čo je o dvoch viac v porovnaní s vlaňajškom. Ťažké zranenia utrpelo 17 osôb (o 3 menej) a ľahko sa zranilo 94 (o 35 menej).

„Pozitívne hodnotíme aj pokles alkoholu pri dopravných nehodách. Z celkového počtu bolo požitie alkoholu zistené v 26 prípadoch, čo je o deväť prípadov menej v porovnaní s minuloročným letom,“ skonštatovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Najviac dopravných nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, štyri nehody zavinili dospelí chodci a jedenásť majú na svedomí cyklisti, z toho tri deti.

Hlavnou príčinou bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku. Najviac nehôd sa stalo v obci, 22 z nich v dôsledku alkoholu.

V okrese Trnava zomrel pri 47 dopravných nehodách (pokles o 21 nehôd) v prázdninových mesiacoch jeden človek, minuloročná letná sezóna sa v okrese obišla bez obetí.

Alkohol bol súčasťou šiestich nehôd u vinníkov, pred rokom tomu bolo v 15 prípadoch.

Prehľad základných ukazovateľov dopravnej nehodovosti v jednotlivých okresoch Trnavského kraja počas letnej turistickej sezóny 2019:

Zdroj: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2019 7:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.