reklama

Štatistiky nehodovosti počas letnej sezóny sú priaznivejšie ako vlani

Počas letných mesiacov sezóny 2012 riešila polícia v Trnavskom kraji 215 dopravných nehôd, čo je o 36 menej ako v lete v minulom roku.

Najviac, 72 nehôd, sa stalo v okrese Trnava. Nasledujú okresy Galanta a Dunajská Streda, kde eviduje polícia po 38 nehôd.

Na cestách susedných okresov Piešťany a Hlohovec došlo v priebehu letnej turistickej sezóny k dvadsiatim, resp. sedemnástim nehodám.

Informácie poskytla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Pri dopravných nehodách prišlo počas leta na cestách Trnavského kraja o život päť ľudí, čo je o troch menej ako pred rokom. Šestnásť účastníkov, čo je pokles o 14, utrpelo ťažké zranenia, 116 osôb sa zranilo ľahko. Aj v tejto štatistike eviduje polícia pokles o 24.

Dvaja ľudia zahynuli v okresoch Trnava a Skalica, jeden človek prišiel o život v dunajskostredskom okrese.

Požitie alkoholu pri dopravných nehodách bolo u vodičov zistené v 34 prípadoch, čo je o 10 viac ako vlani. Najčastejšie si za volant po požití alkoholu sadli vodiči v okrese Trnava.

Najrizikovejším obdobím v hľadiska počtu nehôd bol piatok medzi 16. a 20. hodinou.

Najväčší počet nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci spôsobili štyri a cyklisti trinásť nehôd.

Hlavnou príčinou nehôd počas leta bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť, porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky, nesprávny spôsob jazdy, nesprávna jazda cez križovatku a nesprávne otáčanie a cúvanie. Z hľadiska kategórie ciest, najviac dopravných nehôd sa stalo na miestnych a účelových komunikáciách, potom na cestách druhej a tretej triedy,“ doplnila štytistické údaje uplynulej letnej sezóny na cestách Trnabvského kraja Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2012 13:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.