reklama

Vyhodnotenie letnej sezóny na cestách trnavského regiónu

Počas uplynulej letnej turistickej sezóny zaevidovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave na cestách v okrese Trnava o dvadsaťjeden nehôd menej ako pred rokom.

V okrese Trnava sa počas leta 2016 stalo 48 nehôd. Zomrel jeden človek, dve osoby sa zranili ťažko a dvanásť ľahko.

Alkohol zistili u štyroch vinníkov, čo je pokles o tri prípady. Vodiči nemotorových vozidiel zavidnili tri nehody.

V celom Trnavskom kraji bolo zaznamenaných 201 dopravných nehôd, čo je o 6 menej ako vlani.

Na krajských cestách došlo k piatim stratám na životoch, ide o rovnaký počet v porovnaní s vlaňajškom.

Ťažko sa zranilo 10 ľudí (-6), ľahko 91 (-41). Alkohol v organizme vinníka odhalili v 26 prípadoch (+2).

Najviac nehôd s alkoholom zistili policajti v okrese Dunajská Streda 6 (+1), v okrese Hlohovec 4 (+3), v okrese Galanta 4(-3), v okrese Senica 4 (+3), v okrese Trnava 4 (-3), v okrese Skalica 2 (+1) a v okrese Piešťany 2 (0).

nehoda-spacince1

Ilustračné foto

Najviac nehôd, 90 percent z celkovej nehodovosti počas leta, zavinili vodiči motorových vozidiel. Chodci zavinili 2 (-2) dopravné nehody, cyklisti 7 (-1) dopravných nehôd a deti zavinili 3 (+3) dopravné nehody.

„Hlavnou príčinou nehôd počas leta bolo takmer v polovici prípadoch porušenie povinnosti vodiča, nepozornosť, neprimeraná rýchlosť jazdy. Polícia eviduje oproti letu 2015 zvýšený počet nehôd, ktoré zavinili ostatní účastníci cestnej premávky,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ako ďalej poznamenala, 126 nehôd sa stalo v obci, no z hľadiska následkov pri nehodách, by vodiči mali zvýšiť opatrnosť hlavne mimo obce.

„Nielen počas roka ale aj teraz zavinili vodiči značnú časť nehôd na účelových, miestnych komunikáciách, parkoviskách a mimo obce na cestách prvej, druhej a tretej triedy. Na diaľnici a rýchlostnej ceste bolo v lete najbezpečnejšie. Pri 15 nehodách došlo v jednom prípade k ľahkému zraneniu,“ konštatovala.

Najrizikovejším časovým intervalom bol čas medzi polnocou a štvrtou hodinou rannou, kedy došlo k 16 nehodám a v tomto časovom intervale zomreli traja ľudia.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2016 10:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.