reklama

Vyhodnotenie letnej sezóny na cestách trnavského regiónu

Počas uplynulej letnej turistickej sezóny zaevidovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave na cestách v okrese Trnava o dvadsaťjeden nehôd menej ako pred rokom.

V okrese Trnava sa počas leta 2016 stalo 48 nehôd. Zomrel jeden človek, dve osoby sa zranili ťažko a dvanásť ľahko.

Alkohol zistili u štyroch vinníkov, čo je pokles o tri prípady. Vodiči nemotorových vozidiel zavidnili tri nehody.

V celom Trnavskom kraji bolo zaznamenaných 201 dopravných nehôd, čo je o 6 menej ako vlani.

Na krajských cestách došlo k piatim stratám na životoch, ide o rovnaký počet v porovnaní s vlaňajškom.

Ťažko sa zranilo 10 ľudí (-6), ľahko 91 (-41). Alkohol v organizme vinníka odhalili v 26 prípadoch (+2).

Najviac nehôd s alkoholom zistili policajti v okrese Dunajská Streda 6 (+1), v okrese Hlohovec 4 (+3), v okrese Galanta 4(-3), v okrese Senica 4 (+3), v okrese Trnava 4 (-3), v okrese Skalica 2 (+1) a v okrese Piešťany 2 (0).

nehoda-spacince1

Ilustračné foto

Najviac nehôd, 90 percent z celkovej nehodovosti počas leta, zavinili vodiči motorových vozidiel. Chodci zavinili 2 (-2) dopravné nehody, cyklisti 7 (-1) dopravných nehôd a deti zavinili 3 (+3) dopravné nehody.

„Hlavnou príčinou nehôd počas leta bolo takmer v polovici prípadoch porušenie povinnosti vodiča, nepozornosť, neprimeraná rýchlosť jazdy. Polícia eviduje oproti letu 2015 zvýšený počet nehôd, ktoré zavinili ostatní účastníci cestnej premávky,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ako ďalej poznamenala, 126 nehôd sa stalo v obci, no z hľadiska následkov pri nehodách, by vodiči mali zvýšiť opatrnosť hlavne mimo obce.

„Nielen počas roka ale aj teraz zavinili vodiči značnú časť nehôd na účelových, miestnych komunikáciách, parkoviskách a mimo obce na cestách prvej, druhej a tretej triedy. Na diaľnici a rýchlostnej ceste bolo v lete najbezpečnejšie. Pri 15 nehodách došlo v jednom prípade k ľahkému zraneniu,“ konštatovala.

Najrizikovejším časovým intervalom bol čas medzi polnocou a štvrtou hodinou rannou, kedy došlo k 16 nehodám a v tomto časovom intervale zomreli traja ľudia.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2016 10:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.