reklama

Prvý polrok na cestách: v okrese Trnava zomrelo šesť ľudí

Šesť mŕtvych, rovnaký počet ťažko zranených a šesťdesiat ľahkých zranených si vyžiadali za prvý polrok 2016 nehody na cestách v okrese Trnava.

Kým vlani v období od januára do júna nezahynul v trnavskom okrese žiadny človek, v tomto roku štatistiky evidujú až šesť mŕtvych.

Celkovo zaevidovala polícia na cestách okresu 158, čo je o štyri menej ako v prvom polroku 2015.

Alkohol u vinníkov bol zaznamenaný v pätnástich prípadoch, čo je o päť prípadov menej.

Chodci zavinili tri a iní nemotoroví účastníci päť nehôd.

nehoda-strom
Jedna z tragických nehôd pri Hornom Dubovom

Trnavský kraj

V Trnavskom kraji eviduje polícia od 1. januára do 30. júna 2016 celkom 550 dopravných nehôd, čo je o 32 menej ako vlani.

Negatívny vývoj pretrváva od marca v počte usmrtených osôb a tento vývoj pokračoval až do konca júna. Pri dopravných nehodách prišlo o život 12 ľudí, o päť viac ako pred rokom.

Pozitívne hodnotíme v Trnavskom kraji pokles nehôd s alkoholom. Kým vlani ich bolo 68, teraz policajti namerali alkohol u vodičov v 54 prípadoch

Najviac nehôd, 501 zavinili vodiči motorových vozidiel, 15 nehôd chodci a 17 cyklisti. Chodci zavinili 3 nehody na priechode pre chodcov.

„Vodiči viac ako v polovici prípadov porušili povinnosti vodiča a nezvládli riadenie kvôli neprimeranej rýchlosti. Opatrnosť by mali vodiči zvýšiť najmä v obciach na miestnych komunikáciách. Nepozornosť a únava sa najčastejšie prejavovala u vodičov v poobedných a nočných hodinách,“ konštatuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2016 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.