reklama

Za prvých šesť mesiacov roka zomrelo na cestách v Trnavskom kraji 17 ľudí

Za prvých šesť mesiacov roka 2019 došlo na cestách v Trnavskom kraji k 730 dopravným nehodám. V tomto údaji nie sú zahrnuté škodové udalosti, ktoré boli riešené ako poistné. Najviac, 201 nehôd, sa stalo v období od januára do konca júna v okrese Trnava. Vo všetkých okresoch, okrem Dunajskej Stredy, došlo k nárastu v počtu nehôd v porovnaní s minulým rokom.

V celom Trnavskom kraji zomrelo na cestách 17 ľudí, čo je o dva prípady viac ako v prvej polovici roka 2018. V okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta, ktoré sú najfrekventovanejšími, zomrelo 14 osôb.

“Pozitívne hodnotíme pokles v počte ťažko zranených osôb o deväť. Celkom 36 ľudí utrpelo vážne zranenia, pričom hranica medzi ťažkým zranením a usmrtením môže byť niekedy veľmi krehká. Významný pokles v tomto ukazovateli sme zaznamenali v okrese Dunajská Streda,” skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ilustračné foto: Polícia

Ľahké zranenia utrpelo celkom 358 ľudí, o 50 viac ako v minulom roku.

“V čom však výrazne naši vodiči vynikajú, je alkohol za volantom. V 89 prípadoch, teda asi pri každej ôsmej nehode, asistoval alkohol, čo predstavuje v porovnaní s vlaňajškom nárast o desať prípadov,” uviedla Kredatusová.

Najčastejšie si vodiči vypili a spôsobili nehodu v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta.

Špecifickou kategóriou sú chodci, najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky.

“Približne každý týždeň sa stala jedna nehoda s chodcom, takmer polovica z nich sa odohrala na priechodoch. Len štyri nehody s chodcami sa zaobišli bez zranení,” doplnila trnavská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2019 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Za prvých šesť mesiacov roka zomrelo na cestách v Trnavskom kraji 17 ľudí”

 1. 1
  Kruhac says:

  Po akcii vybehnite poliat kruhac na Trstinskej,trava je tam uplne sucha a vyzera to strasne.
  Inak uplne bezna vec v zahranici,ze kruhace maju vlastnu zavlahu.Co na to mesto Trnava?Alebo mame vale penazi na vysadbu travy -kvetov a nechat to uschnut, potom nasadit na novo a dokola?Co tak zacat trosku premyslat a robit veci poriadne nech to ma zmysel.

 2. 2
  Košeľa says:

  Budova MsÚ mala byť zelená od popínavých rastlín.
  Aká je? A ty by si chcel zelený kruháč?
  Tu už ani košeľa nie je bližšia ako kabát.
  Systematické myslenie môže byť pre niekoho namáhavou ťažkou robotou. Zato však nesystémové myslenie, zložené zo spleti vízií a snov, pri ktorých myšlienky skáču ako vrabce po vetvičkách stromu, je na vrchole.

  • 2.1
   Jery says:

   Všetko čo si napísal je pravda, žiadať systémové riešenia je nemožné. To čo sa už nahlas hovorí po Trnave, dotyčný by mal problém riadiť aj bicykel. Zarážajúca je však úloha mestských žoldnierov (úradníčok a úradníkov /, ako si osvojili Nerom požadované plnenie úloh. Svojej zodpovednosti sa ale tým nezbavia. Potreba vypísať konkurz na malé dievčatko ktoré sa zhostí svojej úlohy a v rámci divadielka pred radnicou zakričí ,, CISÁR JE NAHÝ,, .

   • 2.1.1
    petícia says:

    Hipster ekonomika a hipster komunál sa zaoberá iba kŕmením občanov fikciami bez reálneho základu, nepodstatnými aktivitami typu nové ohnisko, parkovisko pri cintoríne, cyklochodníky a podsúvaním informácii odporujúcich faktom.
    Nerove dosadzovanie nekompetentných a podlízavých na pozície vedúcich odborov a referentov, v porovnaní s následnými krokmi vedenia mesta, pokojne môžeme nazvať skúškou odolnosti a blbuvzdornosti občanov.
    Pre vedenie mesta a jeho sekty je občan iba zdrojom nadštandardných príjmov.
    V Nitre kde je taký istý to už začali riešiť :
    Peticia za vyhlásenie referenda o odvolaní Mareka Hattasa z funkcie primátora mesta Nitra
    https://www.peticie.com/peticia_za_vyhlasenie_referenda_o_odvolani_mareka_hattasa_z_funkcie_primatora_mesta_nitra

 3. 3
  fero says:

  Dnes je zase horko. Bol som sa ochladiť na lávke na Družbe. Ale po rokoch zavádzania a výhovoriek nič. Nikde nič.
  Tak som si išiel zaplávať na novú krytú plaváreň. Nenašiel som ju ani aplikacia smart multi kulti city nič nedáva. Asi hackeri.
  Na Podjavorinskej idú rúbať viac stromov ako sadiť.
  To je výhodné. Bude tu teplejšie. Dnes je teplo hlavne v Bratislave.

 4. 4
  PB FB says:

  Hlásenie z PB FB
  NOVÉ OHNISKO V KAMENÁČI 🔥 vrátane altánku sa v týchto dňoch dokončuje. Už cítim tie špekačky a slaninkuuu

  Toto by stĺkol môj dedko za pol dňa za 20 euro a flašu vína
  Je to prezentované ako investičné veldielo európského rozmeru

  Toto je akože komunálna politika a riešenie strategických problémov mesta ?
  Kde je fb status na tému – mestské nájomné byty, parkovanie na sídliskách, obchvaty, parkovacie domy, integrovaná doprava, rozpočet, kapitálové výdavky, rezidenčné parkovanie, oprava hnilých mestských budov, hospodárnosť, smradlavá kanalizácia, zápchy atd

  Už ste fakt v úplnom zúfalstve ?

  • 4.1
   sprava says:

   K článku o pikniku v promenáde sa nedá napísať komentár. Tak ho napíšem pod tento článok. Výber miesta na piknik o životnom prostredí je veľmi necitlivý, tak zdevastované prostredie v centre mesta ani nie je. Lavičky z čias socíku , na jednej vtáčie výkaly aj z desiatich rokov. No skratka biologická zbraň a nikomu to už roky nevadí. Cielená genocída občanov mesta na pokračovanie. Oprava tých lavičiek nemôže stáť viac ako 10 000 €, a tu dávame peniaze na nezmyselnosti , typu štúdie do zásuvky.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.