reklama

Za prvých šesť mesiacov roka zomrelo na cestách v Trnavskom kraji 17 ľudí

Za prvých šesť mesiacov roka 2019 došlo na cestách v Trnavskom kraji k 730 dopravným nehodám. V tomto údaji nie sú zahrnuté škodové udalosti, ktoré boli riešené ako poistné. Najviac, 201 nehôd, sa stalo v období od januára do konca júna v okrese Trnava. Vo všetkých okresoch, okrem Dunajskej Stredy, došlo k nárastu v počtu nehôd v porovnaní s minulým rokom.

V celom Trnavskom kraji zomrelo na cestách 17 ľudí, čo je o dva prípady viac ako v prvej polovici roka 2018. V okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta, ktoré sú najfrekventovanejšími, zomrelo 14 osôb.

„Pozitívne hodnotíme pokles v počte ťažko zranených osôb o deväť. Celkom 36 ľudí utrpelo vážne zranenia, pričom hranica medzi ťažkým zranením a usmrtením môže byť niekedy veľmi krehká. Významný pokles v tomto ukazovateli sme zaznamenali v okrese Dunajská Streda,“ skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ilustračné foto: Polícia

Ľahké zranenia utrpelo celkom 358 ľudí, o 50 viac ako v minulom roku.

„V čom však výrazne naši vodiči vynikajú, je alkohol za volantom. V 89 prípadoch, teda asi pri každej ôsmej nehode, asistoval alkohol, čo predstavuje v porovnaní s vlaňajškom nárast o desať prípadov,“ uviedla Kredatusová.

Najčastejšie si vodiči vypili a spôsobili nehodu v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta.

Špecifickou kategóriou sú chodci, najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky.

„Približne každý týždeň sa stala jedna nehoda s chodcom, takmer polovica z nich sa odohrala na priechodoch. Len štyri nehody s chodcami sa zaobišli bez zranení,“ doplnila trnavská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2019 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Za prvých šesť mesiacov roka zomrelo na cestách v Trnavskom kraji 17 ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.