reklama

Dopravné štatistiky za prvých 9 mesiacov roka na trnavských cestách

Od januára do septembra 2015 zaevidovali dopravní policajti na cestách okresu Trnava 272 dopravných nehôd. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to nárast o dvanásť nehôd.

V okrese Trnava zahynuli počas prvého trištvrte roka pri dopravných nehodách dvaja ľudia, pred rokom dosiahol počet usmretných šesť.

Pri nehodách sa ťažko zranilo 13 ľudí, o dvoch viac ako vlani, ľahko zranených bolo 126, čo je o 14 menej.

Alkohol u vodičov bol zaznamenaný v 29 prípadoch, čo predstavuje nárast o štyri prípady.

nehoda-strom-2

Ilustračné foto

Situácia v Trnavskom kraji

„V uplynulom trištvrteroku sa stalo na cestách Trnavského kraja o 42 dopravných nehôd menej, ako vlani. Pri celkovom počte 896 nehôd bolo 14 osôb usmrtených, čo predstavuje polovičný počet v porovnaní s minulým rokom. Ťažké zranenia utrpelo 79 osôb, ľahko sa zranilo 442. Aj v týchto sledovaných ukazovateľoch zaznamenala polícia pokles,“ skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Pokles o 16 prípadov bol zaevidovaný aj pri dopravných nehodách, pri ktorých vodiči boli pod vplyvom alkoholu. Celkom išlo o 101 prípadov, pri ktorých asistoval alkohol, teda takmer pri každej deviatej nehode.

Prevažnú väčšinu dopravných nehôd zapríčinili vodiči motorových vozidiel. Chodci zavinili 25 nehôd, čo je o dve viac ako vlani, cyklisti zavinili 28 nehôd, čo je o 12 menej.

„Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku. Ako najbezpečnejšie sa z hľadiska kategórie cesty javila diaľnica a rýchlostná komunikácia, na ktorých došlo spolu k 66 nehodám. Najväčší pozor by si vodiči mali dávať v obciach, na cestách nižších tried,“ upozornila policajná hovorkyňa.

V priebehu deviatich mesiacov tohto roka došlo v Trnavskom kraji k šiestim dopravným nehodám na železničných priecestiach, čo predstavuje nárast o šytri. Nebola pri nich usmrtená žiadna osoba, jeden človek sa zranil ťažko a ďalší ľahko. V jednom prípade bol vodičovi zistený alkohol.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2015 21:23. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.