reklama

Aprílové dopravné štatistiky: pri 65 nehodách zomrel jeden človek

Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala počas apríla celkovo 65 dopravných nehôd, čo je o sedemnásť menej ako v rovnakom období minuého roka, zomrel jeden človek.

Na cestách okresu Trnava zaevidovala polícia v apríli 17 dopravných nehôd, čo je o štyri viac ako v apríli minulého roka.

Nárast nehodovosti bol aj v okresoch Hlohovec a Dunajská Streda, poklesy zaznamenali v okresoch Galanta, Senica a Piešťany.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

Na cestách v Trnavskom kraji sa minulý mesiac ľahko zranilo 24 ľudí – o jednásť menej ako v apríli 2020, ťažké zranenia utrpeli tri osoby (-5) osoby a svojim zraneniam podľahol jeden človek (až o sedem menej ako vlani) v okrese Galanta.

“Počet nehôd v uliciach miest a obcí sa vyšplhal na takmer dvojnásobok oproti nehodám na cestách mimo nich. Najčastejšou príčinou kolízií bolo porušenie povinností vodiča. Sedem nehôd spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu,” skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2021 17:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.