reklama

Štatistiky dopravnej polície: pri nehodách v okrese Trnava nafúkalo v apríli 5 vodičov

V apríli zaznamenala polícia na cestách okresu Trnava 32 dopravných nehôd. Zomrel jeden človek, jedenásti sa ľahko zranili.

Alkohol bol u vodičov pri nehodách prítomný v piatich prípadoch, čo je o štyri viac ako v rovnakom období minulého roka.

V porovaní s vlaňajším aprílom stúpol počet evidovaných nehôd na cestách trnavského okresu o tri prípady, uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

nehoda-2
K nehode s tragickými následkami došlo na konci apríla pri Trstíne

Foto: KR PZ Trnava

V Trnavskom kraji došlo k 102 dopravným nehodám, čo je o jeden prípad viac ako pred rokom. Zahynuli pri nich traja ľudia – po jednom v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Skalica. Minulý rok v apríli prišila o život na cestách v kraji jedna osoba.

Najväčší, až 90 – percentný podiel na nehodovosti mali vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili dve dopravné nehody a cyklisti osem.

Počet zavinených nehôd cyklistami oproti aprílu 2013 stúpol o päť prípadov,“ zdôraznila Linkešová.

Až tretina nehôd bolo zapríčinená porušením základných povinností vodiča, nasleduje neprimeraná rýchlosť v 14 prípadoch a nesprávna jazda cez križovatku. V obci zaevidovali policajti 78 nehôd a mimo obce 24.

Najviac nehôd spôsobili vodiči na miestnych a účelových komunikáciách, vo štvrtok v popoludňajších hodinách.

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2014 15:53. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.