reklama

V januári nafúkalo päť vinníkov dopravných nehôd

V priebehu januára zaznamenala polícia na cestách okresu Trnava 28 dopravných nehôd, čo je o štyri viac ako v januári minulého roka.

Nehôd so zraneniami bolo 10, našťastie, rovnako ako pred rokom bez tragických následkov. V okrese Trnava sa počas januára pri nehodách ťažko zranili dve osoby (-1), ľahko 12 (pokles o 5).

Alkohol asistoval pri piatich nehodách, čo je o dva prípady viac ako v rovnakom období vlaňajška.

V rámci Trnavského kraja došlo v januári k 94 dopravným nehodám, čo je o osem viac ako pred rokom.

Usmrtená bola pri nich jedna osoba, čo je pokles o štyri prípady. Osem ľudí sa na cestách v kraji zranilo ťažko a 39 ľahko.

nehoda-d1-1

Ilustračné foto: HaZZ Trnava

„Väčšinu dopravných nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili štyri a cyklisti jednu nehodu. Až v 11 prípadoch bola pri dopravných nehodách zaznamenaná účasť chodca, tí sa v troch prípadoch zranili ťažko a osem z nich ľahko,“ konštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy a nesprávne otáčanie a cúvanie.

„Viac ako polovica nehôd sa stala v obci. Ako najbezpečnejšia cesta sa javila diaľnica D1 a rýchlostná komunikácia R1,“ konkretizovala.

Kritickými dňami boli streda, štvrtok a piatok, najbezpečnejšie vodiči jazdili v nedeľu.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2015 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V januári nafúkalo päť vinníkov dopravných nehôd”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.