reklama

V januári nafúkalo päť vinníkov dopravných nehôd

V priebehu januára zaznamenala polícia na cestách okresu Trnava 28 dopravných nehôd, čo je o štyri viac ako v januári minulého roka.

Nehôd so zraneniami bolo 10, našťastie, rovnako ako pred rokom bez tragických následkov. V okrese Trnava sa počas januára pri nehodách ťažko zranili dve osoby (-1), ľahko 12 (pokles o 5).

Alkohol asistoval pri piatich nehodách, čo je o dva prípady viac ako v rovnakom období vlaňajška.

V rámci Trnavského kraja došlo v januári k 94 dopravným nehodám, čo je o osem viac ako pred rokom.

Usmrtená bola pri nich jedna osoba, čo je pokles o štyri prípady. Osem ľudí sa na cestách v kraji zranilo ťažko a 39 ľahko.

nehoda-d1-1

Ilustračné foto: HaZZ Trnava

„Väčšinu dopravných nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili štyri a cyklisti jednu nehodu. Až v 11 prípadoch bola pri dopravných nehodách zaznamenaná účasť chodca, tí sa v troch prípadoch zranili ťažko a osem z nich ľahko,“ konštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy a nesprávne otáčanie a cúvanie.

„Viac ako polovica nehôd sa stala v obci. Ako najbezpečnejšia cesta sa javila diaľnica D1 a rýchlostná komunikácia R1,“ konkretizovala.

Kritickými dňami boli streda, štvrtok a piatok, najbezpečnejšie vodiči jazdili v nedeľu.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2015 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V januári nafúkalo päť vinníkov dopravných nehôd”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.