reklama

Počet nehôd v prvom štvrťroku narástol, na cestách okresu nikto nezomrel

Na cestách v okrese Trnava zaznamenala v prvom štvrťroku 2012 dopravná polícia 81 nehôd.

Za prvé tri mesiace pri nehodách nikto nezomrel, päť ľudí sa zranilo ťažko a 48 ľahko. Alkohol u vodiča bol zistený v troch prípadoch.

Aktuálne štatistiky zverejnilo KR PZ v Trnave.

ILUSTRAČNÉ FOTO

V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka počet nehôd narástol o 21 prípadov, pred rokom zomrel jeden človek, traja sa zranili ťažko a 23 ľahko.

Na cestách v Trnavskom kraji sa stalo v období od januára do konca marca 291 nehôd, čo je o 16 menej ako vlani. O život prišlo 10 osôb, čo je pokles o dva smrteľné prípady.

Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinností vodiča, a to v 80 prípadoch, nasleduje nedovolená rýchlosť jazdy, nesprávna jazda cez križovatku a porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky.

Z celkového počtu boli chodci vinníkmi dopravných nehôd v deviatich prípadoch, cyklisti zavinili desať nehôd.

Polícia apeluje na nemotorových účastníkov cestnej premávky, aby boli obzvlášť opatrní, pretože pri strete s autom sú veľmi zraniteľní. Pripomíname, že aj na cyklistov sa vzťahujú povinnosti vodičov v zmysle zákona o cestnej premávke,“ upozornila hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2012 20:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.