reklama

Nehody na cestách okresu Trnava sa v prvom štvrťroku obišli bez strát na životoch

Na cestách okresu Trnava zaevidovala dopravná polícia v prvom štvťroku 2014 spolu 78 dopravných nehôd, ktoré sa obišli bez strát na životoch.

V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka uvádzajú policajné štatistiky pokles o jednu nehodu. Pri nehodách zomrel vlani v období od januára do marca jeden človek.

Dopravné nehody si za prvé tri mesiace roka vyžiadali 6 ťažko zranených (+4) a 59 ľahko zranených (+17) účastníkov. Spolu došlo v trnavskom okrese k 41 nehodám (+7) so zranením osôb.

Alkohol u vodičov bol zistený v desiatich prípadoch, čo je o tri viac ako v roku 2013.

nehoda-obchvat-1
Nehoda na obchvate Trnavy

Ilustračné foto: HaZZ

V Trnavskom kraji eviduje polícia v prvom štvrťroku 259 nehôd – o 13 viac ako pred rokom.

Zahynulo rovnako ako vlani osem ľudí, 21 sa zranilo ťažko (-9) a 143 ľahko (+13).

V okrese Dunajská Streda sa stali tri tragické nehody s tromi usmrtenými, v Senici policajti dokumentovali dve nehody tromi usmrtenými, a v okresoch Galanta Hlohovec došlo po jednej dopravnej nehode s jedným smrteľným zranením,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Väčšinu dopravných nehôd s tragickým koncom zapríčinila vysoká rýchlosť. Stalo sa tak až v piatich prípadoch zo sedem.

Aj napriek viacerým akciám zameraným v doprave na požívanie alkoholu, polícia zistila takéto prečiny u vodičov pri každej siedmej nehode. Počet vodičov, ktorí ‚nafúkali‘, sa oproti roku 2013 zvýšil. Najviac nehôd s alkoholom bolo zaznamenaných v okresoch Trnava, Galanta a Dunajská Streda,“ konštatovala.

Z policajnej evidencie vyplýva, že väčšinu z 259 nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, v 11 prípadoch boli vinníkmi chodci a v 3 prípadoch cyklisti.

Najčastejšou príčinou bolo porušenie základných povinností vodiča, teda napr. nepozornosť, neprimeraná rýchlosť jazdy a nesprávny spôsob jazdy cez križovatku.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2014 14:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.