reklama

Júl bol na cestách pomerne pokojný, v okrese Trnava skončili všetky nehody bez obetí na životoch

Prvá časť letnej turistickej sezóny z pohľadu dopravnej nehodovosti skončila na cestách v trnavskom regióne o čosi lepšie ako vlani.

Počas mesiaca júl 2021 zaevidovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave na území okresu Trnava 39 dopravných nehôd, o dve menej ako v júli minulého roka.

V Trnavskom kraji došlo k 138 nehodám, čo je o päť menej ako vlani. V okrese Trnava skončili všetky nehody bez obetí na životoch aj ťažkých zranení, v kraji prišli o život traja ľudia – dve osoby v okrese Senica, jedna v okrese Skalica.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

S ľahkými zraneniami obišlo pri nehodách v okrese 23 ľudí (+6), v kraji 60 (+7).

Pri troch nehodách v okrese Trnava zohral úlohu alkohol, v Trnavskom kraji bol alkohol prítomný v 21 prípadoch, najviac v okrese Dunajská Streda v šiestich prípadoch.

Chodci na krajských cestách zavinili tri nehody, cyklisti osem.

„Júl bol na cestách v Trnavskom kraji z pohľadu štatistík celkom optimistický a čísla porovnateľné s minulým rokom,“ skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Polícía pripomína, že k väčšine nehôd dochádza v mestách a obciach, v júli sa ich v intraviláne stalo 63 percent.

„Paradoxne, takmer všetky nehody sa stali na suchej vozovke a ich počet stúpal najmä po 16.00 hodine. Najviac zranených ošetrili záchranári v júli na cestách II. triedy a III. triedy,“ doplnila Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2021 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.