reklama

Júl bol na cestách pomerne pokojný, v okrese Trnava skončili všetky nehody bez obetí na životoch

Prvá časť letnej turistickej sezóny z pohľadu dopravnej nehodovosti skončila na cestách v trnavskom regióne o čosi lepšie ako vlani.

Počas mesiaca júl 2021 zaevidovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave na území okresu Trnava 39 dopravných nehôd, o dve menej ako v júli minulého roka.

V Trnavskom kraji došlo k 138 nehodám, čo je o päť menej ako vlani. V okrese Trnava skončili všetky nehody bez obetí na životoch aj ťažkých zranení, v kraji prišli o život traja ľudia – dve osoby v okrese Senica, jedna v okrese Skalica.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

S ľahkými zraneniami obišlo pri nehodách v okrese 23 ľudí (+6), v kraji 60 (+7).

Pri troch nehodách v okrese Trnava zohral úlohu alkohol, v Trnavskom kraji bol alkohol prítomný v 21 prípadoch, najviac v okrese Dunajská Streda v šiestich prípadoch.

Chodci na krajských cestách zavinili tri nehody, cyklisti osem.

„Júl bol na cestách v Trnavskom kraji z pohľadu štatistík celkom optimistický a čísla porovnateľné s minulým rokom,“ skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Polícía pripomína, že k väčšine nehôd dochádza v mestách a obciach, v júli sa ich v intraviláne stalo 63 percent.

„Paradoxne, takmer všetky nehody sa stali na suchej vozovke a ich počet stúpal najmä po 16.00 hodine. Najviac zranených ošetrili záchranári v júli na cestách II. triedy a III. triedy,“ doplnila Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2021 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.