reklama

Októbrové nehody v okrese Trnava sa obišli bez obetí na životoch

Na cestách okresu Trnava zaznamenala polícia v októbri 30 dopravných nehôd. Pozitívnou správou je, že nehody sa obišli bez smrteľných následkov, dokonca aj bez ťažkých zranení. Ľahsko sa zranilo 11 ľudí.

Alkohol u vodičov bol prítomný v štyroch prípadoch.

V Trnavskom kraji došlo počas okróbra k 120 nehodám, zomrel jeden človek, deväť ľudí sa zranilo ťažko a 49 ťažko.

„Väčšinu dopravných nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili dve dopravné nehody a to v okrese Dunajská Streda a Senica. Cyklisti zavinili sedem dopravných nehôd. V mesiaci október došlo celkom k 10 nehodám s účasťou chodca a k taktiež k desiatim nehodám s účasťou cyklistu,“ skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

drahovce-nehoda-1

Ilustračné foto

Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinností vodiča (v 53 prípadoch), nasleduje porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky a nedovolená rýchlosť jazdy.

Polícia opätovne pripomína vodičom, niektoré z ich povinností v zmysle zákona o cestnej premávke.

Vodič je (okrem iného) povinný:
– venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke,
– brať ohľad na vozidlo označené osobitným označením a na označené výcvikové vozidlo autoškoly,
– dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodom, najmä deťom, osobám so zdravotným postihnutím, osobitne voči osobám, ktoré používajú bielu palicu a starým osobám,
– dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť, atď.

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2014 10:01. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.