reklama

Prvé tri mesiace roka sa obišli na cestách v okrese Trnava bez obetí na životoch

Na trnavských cestách zaevidovala polícia v prvom štvrťroku 2015 celkom 76 dopravných nehôd, čo je o dva prípady menej ako za rovnaké obdobie vlaňajška.

Tak ako aj v roku 2014, ani počas prvých troch mesiacov 2015 nedošlo k žiadnej smrteľnej nehode.

Ťažko sa zranili traja ľudia, ľahko zranených bolo 30 účastníkov cestnej premávky, čo je pokles o 28.

Na cestách okresu Trnava bol zistený alkohol u vinníka nehody v jedenástich prípadoch, pred rokom bolo takýchto prípadov dvanásť.

nehoda-obchvat-1

Ilustračné foto

V Trnavskom kraji došlo od januára do konca marca k 257 nehodám, zomrelo päť ľudí.

Pred rokom zomrelo osem ľudí, nehôd bolo zaevidovaných 259.

„Väčšinu nehôd v Trnavskom kraji zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci ich spôsobili desať a cyklisti štyri. V tomto prípade ide o nárast v počte chodcov ako účastníkov dopravných nehôd o štyri prípady. Polícia preto apeluje na chodcov, aby nezabúdali na reflexné prvky a boli dostatočne viditeľní. Do ulíc vybieha čoraz viac korčuliarov, ktorí by si mali uvedomiť, že sa na nich vzťahujú tie isté pravidlá ako na chodcov,“ pripomína hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Z hľadiska miesta sa viac ako 60 percent nehôd stalo v obci.

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2015 13:41. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.