reklama

Za prvé tri mesiace roka zomreli na cestách v okrese štyria ľudia

Na cestách okresu Trnava zaevidovala polícia v prvých troch mesiacoch roka 2016 celkom 79 dopravných nehôd. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka pribudli dve nehody.

Pri dopravných nehodách v okrese Trnava v období od 1. januára do 31. marca 2016 zomreli štyria ľudia. Negatívne číslo podčiarkuje skutočnosť, že vlani za prvé tri mesiace roka nebola evidovaná jediná smrteľná nehoda.

Pri 79 nehodách sa ťažko zranili dve osoby (-1) a ľahko 28 ľudí (-3).

Alkohol u vinníkov nehôd bol prítomný v šiestich prípadoch, čo je o päť menej ako vlani.

Chodci zavilnili v trnavskom okrese dve nehody, nemotoroví účastníci boli vinníkmi rovnako pri dvoch nehodách.

nehoda-obchvat-1

Ilustračné foto

V celom Trnavskom kraji došlo od januára do marca k 267 nehodám (+4), zomrelo 5 ľudí, čo je rovnaký počet ako pred rokom.

“Policajti nemerali alkohol pri každej takmer desiatej nehode. Oproti minulému roku však došlo k poklesu. Najviac nehôd s alkoholom bolo v okrese Trnava, Hlohovec, Senica a Dunajská Streda,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Zo štatistík dopravnej polície vyplýva, že najčastejšie došlo k nehodám kvôli porušeniu základných povinností vodiča, nesprávnej jazde cez križovatku ale aj nedodržaním bezpečnej vzdialenosti medzi vozidlami.

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2016 19:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.