reklama

Prehľad dopravnej nehodovosti za prvé štyri mesiace

V okrese Trnava zaevidovala dopravná polícia za prvé štyri mesiace roka 2016 celkom 34 dopravných nehôd.

Vlani za rovnaké obdobie bolo nehôd o päť viac.

Najdôležitejšia štatistika je však negatívna – zomreli štyria ľudia, pred rokom neprišiel na cestách v okrese o život nikto.

Ťažko sa zranili dvaja ľudia (-2) a ľahko 37 (-9).

Alkohol našli u jedného vinníka nehody, vlani to bolo v štyroch prípadoch.

Chodci zavinili z celkového počtu dve dopravné nehody.

nehoda

Ilustračné foto

Situácia v Trnavskom kraji

Dopravná polícia zaevidovala na cestách Trnavského kraja za šytri mesiace roka 2016 celkom 164 dopravných nehôd. Oproti minulému roku došlo k iba k miernemu nárastu o 18 nehôd.

Pri nehodách prišlo od začiatku roka o život sedem ľudí, čo je o dvoch viac ako vlani. Z toho štyri osoby tragicky zahynuli na cestách v okrese Trnava, dve v okrese Dunajská Streda a jedna v okrese Galanta.

„Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti bolo porušenie povinnosti vodiča a to v 60 (+10) prípadoch, nasleduje nedovolená rýchlosť jazdy s 34 (-5) nehodami a nesprávna jazda cez križovatku, ktorá bola zaznamenaná v 15 (+1) prípadoch,“ skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2016 11:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.