reklama

Štatistiky dopravnej nehodovosti za prvých päť mesiacov roka

Za prvých päť mesiacov roka 2015 zaznamenala dopravná polícia v okrese Trnava 133 dopravných nehôd.

V porovnaní s vlaňajškom sa stalo na trnavských cestách o osem nehôd menej. Pozitívnym zistením je aj skutočnosť, že nehody sa obišli bez strát na životoch. Vlani zahynul v období od januára do mája jeden človek.

Polícia zaevidovala štyri ťažké a 52 ľahko zranených účastníkov nehôd. V oboch prípadoch ide rovnako o medziročný pokles o tri, respektíve 31 prípadov.

Alkohol u vinníkov bol odhalený v 16 prípadoch. Jednu nehodu spôsobil chodec, tri cyklisti.

nehoda-1

Ilustračné foto

Za päť mesiacov tohto roka zaznamenala polícia v celom Trnavskom kraji 454 dopravných nehôd, čo je o 18 menej ako vlani.

Na cestách zomrelo 7 ľudí, kým v minulom roku to bolo 12. Ťažko sa zranilo 38 osôb, ľahké zranenia utrpelo 186.

„Polícia bude aj naďalej denne dohliadať na bezpečnosť a plynulosť na našich cestách. Zameria sa na hlavné ťahy, rizikové úseky, na miestne komunikácie, cesty v obciach. Dohliadne na cyklistov a chodcov a dodržiavanie zákona motocyklistami.
Polícia pripomína vodičom, aby nezabúdali, že jazda autom je práca ako každá iná a na jazdu autom sa treba stopercentne sústrediť. Čo niekoľkonásobne platí najmä počas vysokých letných horúčav,“
zdôraznila trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

neh-tab

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2015 14:08. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.