reklama

Prázdninové štatistiky dopravnej nehodovosti: na cestách zomreli štyria ľudia

Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave zverejnilo štatistiky dopravnej nehodovosti na cestách v Trnavskom kraji počas dvoch prázdninových mesiacov roka 2022.

Dopravní policajti v našom kraji počas prázdnin zaevidovali 231 dopravných nehôd, z toho v júli 95 a v auguste 136.

„Pri nehodách prišli o život traja vodiči a jeden chodec. Ťažko sa zranilo 11 osôb, 104 ľahko. Z pohľadu následkov pri nehodách, bol august pre vodičov rizikovejší. Nehody si vyžiadali troch usmrtených, sedem ťažko zranených a 65 osôb utrpelo ľahké zranenia,“ konštatuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

Až 70 % nehôd sa stalo počas júla a augusta 2022 v mestách a obciach, na suchých cestách.

Mimo obcí zaevidovala polícia 67 nehôd, avšak v extraviláne sa stali všetky tragické dopravné nehody. Alkohol po dopravnej nehode zistili policajti 23 osobám.

„Z 231 nehôd zavinili nemotoroví účastníci trinásť. Pri týchto nehodách došlo v jednom prípade k usmrteniu chodca, traja ľudia sa zranili ťažko a ôsmi ľahko. V obci zavinili cyklisti devňť nehôd, z toho v troch prípadoch išlo o deti. Dvaja maloletí skončili po nehode s ľahkým zranením a v jednom prípade utrpelo dieťa ťažkú ujmu,“ doplnila Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2022 10:20. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.