reklama

V júli zomreli na cestách v Trnavskom kraji štyria ľudia

V júli zomreli na cestách v Trnavskom kraji štyria ľudia.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave informuje, že počas mesiaca júl 2020 zaevidovali dopravní policajti 142 nehôd, čo predstavuje nárast o 34 v porovaní s minulým rokom.

„Zomreli pri nich štyria ľudia, čo je o dve osoby viac ako vlani,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

Ďalší štyria ľudia utrpeli ťažké zranenia, čo predstavuje v porovaní minuloročným júlom pokles o sedem.

Ľahko sa zranilo o trinásť ľudí viac, celkovo 56 osôb.

Z celkového počtu 142 dopravných nehôd zavinili chodci tri a cyklisti desať.

Počas júla uskutočnila dopravná polícia v kraji 26 dopravno-bezpečnostných akcií, počas ktorých zaevidovala 1080 priestupkov.

Najviac – 616 – za prekročenie rýchlosti, 132 pasažierov jazdilo bez bezpečnostných pásov, 45 vodičov telefonovalo počas jazdy a 12 vodičov šoférovalo pod vplyvom alkoholu.

„Každý účastník cestnej premávky môže prispieť k bezpečnosti, chce to dodržiavať pravidlá, sústrediť sa na jazdu a nepreceňovať svoje schopnosti,“ pripomenula Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2020 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.