reklama

V júli prišli na cestách v Trnavskom kraji o život traja ľudia

Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala za mesiac júl 120 dopravných nehôd, čo je o 33 menej ako v júli minulého roka.

Najviac nehôd sa stalo v okrese Trnava – 33. Na cestách okresu Trnava zahynul jeden človek, 23 ľudí sa ľahko zranilo.

V celom kraji prišli o život traja ľudia, čo je o jedného menej ako pred rokom. Ťažko sa zranilo 9 osôb (-12), z toho v okrese Dunajská Streda 8 a jedna osoba v Piešťanoch. V počte ľahko zranených osôb polícia zaznamenala 72 osôb, čo je o 2 menej ako v júli minulého roku. Pri desiatich dopravných nehodách asistoval alkohol, tento rok je to o 9 menej, ako vlani.

Ilustračné foto: HaZZ Trnava

Najväčší podiel na nehodovosti za mesiac júl mali vodiči motorových vozidiel. Dopravné nehody zavinili z celkového počtu v 109 prípadoch, chodci zavinili dve dopravné nehody a cyklisti päť.

Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinnosti vodiča, nasleduje nedovolená rýchlosť jazdy a nesprávna jazda cez križovatku. Podľa miesta nehodovosti bolo najviac dopravných nehôd – 62 zaznamenaných v obci a mimo obce 58, pričom najrizikovejšie boli cesty II. triedy. Kritickým časom bolo rozmedzie medzi 16.00 a 20.00 hod. a kritickým dňom bola sobota, kedy bolo najviac nehôd.

Informácie o štatistikách nehodovosti poskytla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2011 7:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.