reklama

Za prvé tri mesiace prišlo na cestách v kraji o život 12 ľudí

V prvom štvrťroku 2011 zaevidovala polícia na cestách Trnavského kraja 307 dopravných nehôd. V porovnateľnom období minulého roka klesol počet políciou zaevidovaných nehôd o 139.

V rámci kraja je v počte nehôd na čele okres Dunajská Streda (71), naopak najmenej nehôd bolo v období od 1. januára do 31. marca 2011 v okrese Skalica (24). Na cestách okresu Trnava bolo zaznamenaných 60 nehôd, o 57 menej ako vlani.

Za prvé tri mesiace roka zomrelo v Trnavskom kraji 12 ľudí, čo je o štyri smrteľné úrazy viac ako pred rokom. Najviac, až štyria ľudia, zomreli v okrese Galanta, cesty v trnavskom okrese si vyžiadali jednu obeť.
V 32 prípadoch bolo pri dopravných nehodách zistené požitie alkoholu u vodičov, čo je o 5 menej v porovnaní s prvým štvrťrokom 2010.

Ilustračné foto: KR HaZZ v Trnave

„Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v kraji bolo porušenie základných povinností vodiča, nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku. Najviac dopravných nehôd sa stalo na cestách II. triedy, kde pri 4 smrteľných nehodách zomrelo 6 osôb. Najčastejšie dochádzalo k nehodám v stredu v čase od 12.00 do 16.00 hod. Najviac osôb prilšo o život v stredu a sobotu. Polícia pripomína vodičom, aby za volantom nezabúdali na svoje povinnosti a k vedeniu vozidiel pristupovali zodpovedne. V praxi sa často stretávame s tým (a svedčia o tom aj hore uvedené čísla), že vodiči sa nevenujú riadeniu, bavia sa či telefonujú. Svoju úlohu zohráva aj mikrospánok, za ktorým je nedostatočný oddych pred jazdou, u mladých vodičov je to často preceňovanie svojich schopností a predvádzanie sa pred rovesníkmi,“ upozornila krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Štatistické zhrnutie dopravnej nehodovosti od 1. januára do 31. marca 2011:

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2011 16:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.