reklama

Nehody na cestách sa v januári obišli bez smrteľných následkov

Napriek tomu, že januárové cesty komplikovalo počasie, nehody sa obišli bez strát na životoch.

Dopravná polícia Okresného riaditeľstva PZ v Trnave (spolu s okresmi Hlohovec a Piešťany) zaevidovala na území všetkých troch okresov v mesiaci január 44 dopravných nehôd, čo je o deväť viac ako v rovnakom období minulého roka.

Pozitívnym zistením je, že prvý mesiac v roku sa na cestách v trnavskom regióne obišiel bez smrteľných následkov. Pri dopravných nehodách nebola v januári usmrtená žiadna osoba, traja ľudia sa ťažko zranili a 23 osôb utrpelo ľahké zranenia, informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

nehoda-trakovice-4

Ilustračné foto

Vlani v januári zistila polícia požitie alkoholu u dvoch vodičov, ktorí zavinili dopravné nehody, v tomto roku u štyroch. Najviac dopravných nehôd sa stalo v piatok, najkritickejším časom bol interval medzi dvanástou až šestnástou hodinou.

Z celkového počtu dopravných nehôd len dve zapríčinili chodci, všetky ostatné zavinili vodiči motorových vozidiel. Najčastejšou príčinou bola vysoká rýchlosť, porušenie povinnosti vodiča, nesprávne otáčanie a cúvanie a nesprávna jazda cez križovatku,“ priblížila Kredatusová.

K trom zo štyroch nehôd v trnavskom regióne došlo v obci.

Polícia apeluje na vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali predpisy a nezabúdali, že vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať,“ upozornila na záver hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2013 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.