reklama

Trnavské cesty boli v októbri bez tragických následkov, polícia pripomína používanie reflexných prvkov

V okrese Trnava došlo v októbri k 33 dopravným nehodám, čo je o tri viac ako v rovnakom období vlaňajška.

Pozitívnou skutočnosťou je, že na trnavských cestách nedošlo k nehodám s tragickými následkami, polícia nezaznamenala ani ťažké zranenia.

Ľahkých zranení bolo zaevidovaných sedemnásť. Alkohol u vinníkov dopravných nehôd bol prítomný v štyroch prípadoch, informovala policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Z celkového počtu 33 nehôd zavinili vodiči nemotorových vozidiel jednu a chodci dve nehody.

nehoda-chodec

Ilustračné foto

Polícia v celom Trnavskom kraji zaevidovala v októbri 111 dopravných nehôd, čo je o deväť nehôd menej ako vlani.

Pri dopravných nehodách boli celkom usmrtené 3 osoby, z toho dve v okrese Galanta a jedna v okrese v Hlohovec. Ťažko zranených osôb bolo osem a ľahko 54. Najzávažnejšie následky pri nehodách boli v októbri v okresoch Galanta a Hlohovec.

Najväčší podiel na nehodovosti za mesiac október 2015 mali vodiči motorových vozidiel. Dopravné nehody zavinili z celkového počtu v 102 prípadoch.

„Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinnosti vodiča – a to v 38 prípadoch, nasleduje nesprávna jazda cez križovatku so 14 nehodami a nedovolená rýchlosť jazdy, ktorá bola zaznamenaná v trinástich prípadoch,“ uviedla Linkešová.

Používajte reflexné prvky a osvetlenie

Polícia apeluje na vodičov, cyklistov aj chodcov, aby nepodceňovali situáciu na cestách. Účasť chodca bola pri dopravných nehodách v období od 1. januára do 31. októbra 2015 zaznamená v 82 prípadoch, pri ktorých boli usmrtené dve osoby, ťažko sa zranilo bolo dvanásť ľudí a ľahko 62.

„S pribúdajúcimi hmlami a zníženou viditeľnosťou na cestách upozorňujeme najmä chodcov a cyklistov, aby sa pohybovali na cestách s najväčšou opatrnosťou, vybavení s reflexnými doplnkami, vestami a dostatočným osvetlením. Už za zníženej viditeľnosti sú neosvetlení chodci a cyklisti mimo obce takmer neviditeľní. Vyhnúť sa dopravnej nehode môžu aj vodiči, ak sa na cestách budú správať ohľaduplnejšie, v blízkosti priechodu pre chodcov preventívne spomalia a v prípade, že spozorujú na ceste chodcov a cyklistov, budú tieto osoby obchádzať s dostatočným odstupom.
Polícia prijala v súvislosti s nepriaznivým vývojom viaceré dopravno – bezpečnostné opatrenia, s ktorými sa budú občania stretávať nielen na cestách, ale aj v rámci bežného života,“
doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2015 13:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.