reklama

Trnavské cesty boli v októbri bez tragických následkov, polícia pripomína používanie reflexných prvkov

V okrese Trnava došlo v októbri k 33 dopravným nehodám, čo je o tri viac ako v rovnakom období vlaňajška.

Pozitívnou skutočnosťou je, že na trnavských cestách nedošlo k nehodám s tragickými následkami, polícia nezaznamenala ani ťažké zranenia.

Ľahkých zranení bolo zaevidovaných sedemnásť. Alkohol u vinníkov dopravných nehôd bol prítomný v štyroch prípadoch, informovala policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Z celkového počtu 33 nehôd zavinili vodiči nemotorových vozidiel jednu a chodci dve nehody.

nehoda-chodec

Ilustračné foto

Polícia v celom Trnavskom kraji zaevidovala v októbri 111 dopravných nehôd, čo je o deväť nehôd menej ako vlani.

Pri dopravných nehodách boli celkom usmrtené 3 osoby, z toho dve v okrese Galanta a jedna v okrese v Hlohovec. Ťažko zranených osôb bolo osem a ľahko 54. Najzávažnejšie následky pri nehodách boli v októbri v okresoch Galanta a Hlohovec.

Najväčší podiel na nehodovosti za mesiac október 2015 mali vodiči motorových vozidiel. Dopravné nehody zavinili z celkového počtu v 102 prípadoch.

„Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinnosti vodiča – a to v 38 prípadoch, nasleduje nesprávna jazda cez križovatku so 14 nehodami a nedovolená rýchlosť jazdy, ktorá bola zaznamenaná v trinástich prípadoch,“ uviedla Linkešová.

Používajte reflexné prvky a osvetlenie

Polícia apeluje na vodičov, cyklistov aj chodcov, aby nepodceňovali situáciu na cestách. Účasť chodca bola pri dopravných nehodách v období od 1. januára do 31. októbra 2015 zaznamená v 82 prípadoch, pri ktorých boli usmrtené dve osoby, ťažko sa zranilo bolo dvanásť ľudí a ľahko 62.

„S pribúdajúcimi hmlami a zníženou viditeľnosťou na cestách upozorňujeme najmä chodcov a cyklistov, aby sa pohybovali na cestách s najväčšou opatrnosťou, vybavení s reflexnými doplnkami, vestami a dostatočným osvetlením. Už za zníženej viditeľnosti sú neosvetlení chodci a cyklisti mimo obce takmer neviditeľní. Vyhnúť sa dopravnej nehode môžu aj vodiči, ak sa na cestách budú správať ohľaduplnejšie, v blízkosti priechodu pre chodcov preventívne spomalia a v prípade, že spozorujú na ceste chodcov a cyklistov, budú tieto osoby obchádzať s dostatočným odstupom.
Polícia prijala v súvislosti s nepriaznivým vývojom viaceré dopravno – bezpečnostné opatrenia, s ktorými sa budú občania stretávať nielen na cestách, ale aj v rámci bežného života,“
doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2015 13:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.