reklama

Letnú sezónu na cestách hodnotí trnavská polícia ako uspokojivú

Polícia vyhodnotila dopravnú situáciu počas letnej turistickej sezóny ako uspokojivú. V porovnaní s rokom minulým klesol na cestách v Trnavskom kraji nielen počet nehôd, ale takmer o polovicu aj počet usmrtených osôb.

V okrese Trnava došlo k 25 nehodám, pri ktorých zomreli traja ľudia.

Na území Trnavského kraja evidovala polícia počas letnej sezóny 225 nehôd, usmrtených bolo šesť osôb, čo je o päť menej ako pred rokom.

nehoda-1

Ilustračné foto

„Pri každej siedmej dopravnej nehode asistoval alkohol. Počet vodičov, ktorí spôsobili nehodu pod vplyvom alkoholu sa oproti minulému roku zvýšil,“ skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Kým v roku 2013 ich bolo 29, v tomto roku bol alkohol zistený pri 31 nehodách.

Najviac nehôd zapríčinili vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili 5 dopravných nehôd, z toho štyri (+2) dopravné nehody zavinili deti. Cyklisti boli určení ako vinníci v šiestich prípadoch (-3) dopravných nehôd.

Najčastejšou príčinou nehôd bolo porušenie základných povinností vodiča, nepozornosť, prirýchla jazda, nesprávna jazda cez križovatku, otáčanie a cúvanie.

„Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť najmä v obciach, kde evidujeme 149 dopravných nehôd. Najrizikovejším dňom počas letných mesiacov júl a august bol štvrtok a časový interval medzi 12.00 do 16.00 hodinou,“ doplnila Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2014 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.