reklama

Nehodovosť bola vo februári stabilná, polícia sa zameria na menej bezpečné úseky

Polícia zaznamenala v mesiaci február na cestách okresu Trnava 23 dopravných nehôd, čo je o tri prípady menej ako za rovnaké obdobie v minulom roku.

Následky dopravných nehôd sa obišli tak ako aj vlani vo februári bez obetí na životoch, pri nehodách nedošlo ani k ťažkým zraneniam, kým pred rokom boli zaznemenané dva takéto prípady.

Výrazne, až o dvadsaťdva, klesol vo februári 2015 počet ľahko zranených na sedem.

Tri nehody zavinili vodiči pod vplyvom alkoholu, čo znamená pokles o dva prípady.

V rámci Trnavského kraja evidovala polícia k 78 nehôd, čo je rovnaký počet ako vlani. Zomreli pri nich štyria ľudia v porovnaní s dvoma pred rokom.

nehoda-chodec

Ilustračné foto

„Takmer všetky nehody zavinili vodiči motorových vozidiel. Dve nehody spôsobili cyklisti, chodci v tomto mesiaci nezavinili žiadnu dopravnú nehodu. Najbezpečnejšími cestami s dvomi nehodami bola diaľnica D1 a tiež rýchlostná cesta R1. Najviac nehôd sa stalo cez deň od 08.00 do 20.00 h a kritickým dňom bol pondelok,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ako pripomenula, polícia bude aj naďalej dôsledne dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, zameria sa najmä na úseky, ktoré z analýz vyplynuli ako menej bezpečné.

V súvislosti s čoraz častejším výskytom cyklistov a motorkárov polícia apeluje na účastníkov cestnej premávky k väčšej vzájomnej všímavosti a ohľaduplnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2015 7:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nehodovosť bola vo februári stabilná, polícia sa zameria na menej bezpečné úseky”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.