reklama

Verejnosť môže navrhnúť úseky ciest, na ktoré sa má polícia zamerať s radarmi

Polícia SR ponúka verejnosti jedinečnú príležitosť určiť úseky a miesta, na ktoré by sa mali sústrediť s radarmi merajúcimi rýchlosť. Akcia Poď s nami merať! sa uskutoční na slovenských cestách v sobotu 25. novembra 2017 v čase od 09.00 do 16.00 hod. Vybraní účastníci, ktorí pošlú polícii svoje návrhy, sa budú môcť sami zúčastniť priebehu akcie.

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd.

„Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi,“ vysvetlila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Do 16. novembra 2017 môže verejnosť navrhovať miesta a úseky ciest, na ktorých bude prebiehať akcia „Poď s nami merať!“.

Všetky potrebné informácie k zasielaniu návrhov nájdete na stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (link tu).

Zaslané návrhy polícia vyhodnotí a zoznam miest, na ktorých sa bude merať zverejní, aby ste sa jej mohli zúčastniť.

„Vodičov, ktorí budú mať veľmi ‚ťažkú nohu na plyne‘ vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu,“ pripomenula Denisa Baloghová.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2017 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.