reklama

Aj v tomto roku môžu vodiči navrhnúť polícii úseky ciest, na ktoré sa majú pri kontrolách zamerať

Polícia chce aj tento rok zapojiť širokú verejnosť do znižovania počtu dopravných nehôd. Každý môže dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly.

Nedovolená rýchlosť je druhou najčastejšou príčinou dopravných nehôd, neraz aj smrteľných. Preto polícia v dňoch 19. až 20. apríla 2017 pripravila 24 hodinový „Rýchlostný maratón 2017“ v podobe dopravno-preventívnej akcie.

Polícia bude kontrolovať najmä dodržiavanie maximálnej dovolenej rýchlosti.

Ilustračné foto

Naplánuj polícii miesto kontroly

Už tretí rok polícia ponúka verejnosti jedinečnú príležitosť navrhnúť úseky, na ktorých majú dopravné hliadky merať rýchlosť.

„Dopravní policajti chcú poznať skúsenosti a postrehy verejnosti, kde z jej pohľadu dochádza k porušovaniu pravidiel cestnej premávky. Každý jeden návrh policajti vyhodnotia a výsledky zverejníme,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Od 3. apríla do 9. apríla 2017 môže ktokoľvek navrhnúť úseky ciest pre Rýchlostný maratón na stránke Ministerstva vnútra SR.

Po vyhodnotení všetkých návrhov polícia zostaví zoznam „Top navrhovaných úsekov“.

„Napriek tomu, že ide o preventívnu akciu, závažné priestupky budú policajti riešiť nekompromisne,“ pripomína Baloghová.

Okrem Slovenskej republiky sa tejto akcie zúčastnia aj krajiny: Cyprus, Česká republika, Nemecko, Španielsko, Estónsko, Fínsko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko, Írsko, Luxembursko, Litva, Lotyšsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Veľká Británia.

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2017 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Aj v tomto roku môžu vodiči navrhnúť polícii úseky ciest, na ktoré sa majú pri kontrolách zamerať”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.