reklama

Vyše tisíc priestupkov na cestách za týždeň. Chodci, cyklisti a vodiči sú stále nepoučiteľní, polícia pokračuje v kontrolách

Chodci, cyklisti a vodiči sú stále nepoučiteľní, dopravní policajti preto vykonávajú zvýšený dohľad na cestách v celkom kraji, upozornila hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Počas týždňa od 7. do 13. februára 2022 zaznamenali dopravní policajti počas zvýšeného dohľadu na cestách v Trnavskom kraji 1052 priestupkov.

„S blokovou pokutou odišlo po kontrole 959 osôb, sedemdesiat bolo napomenutých, 23 bude riešených v správnom konaní a päť osôb sa dopustilo trestného činu,“ vyhodnotila výsledky kontrol Antalová.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

Blokovú pokutu dostalo celkovo 933 vodičov, 10 cyklistov a 16 chodcov. Za nedodržanie povolenej rýchlosti dopravní policajti uložili 375 pokút, v 94 prípadoch pokutovali cestujúcich za to, že neboli riadne pripútaní a 74 vodičov sa riadne nevenovalo vedeniu vozidla, pretože obsluhovali mobilný telefón.

Za zlý technický stav vozidla policajti uložili 50 pokút, siedmi vodiči nedali prednosť v jazde, z toho v jednom prípade išlo o chodca na priechode pre chodcov.

Policajné hliadky zadržali celkovo 13 vodičských preukazov a jedno osvedčenie o evidencii vozidla.

Alkohol policajti zistili v 19 prípadoch, z toho jedenásťkrát išlo o nemotorových účastníkov premávky a piati vodiči sa dopustili trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Len za posledné dva dni sme riešili v rámci nášho kraja dve dopravné nehody s účasťou chodca alebo cyklistu. V oboch prípadoch boli nemotoroví účastníci značne pod vplyvom alkoholu. Upozorňujeme preto nielen vodičov, ale aj cyklistov, aby nejazdili po cestách opití. Chodci, ktorí ste si niečo ‚hrkli‘, buďte obzvlášť opatrní a nepohybujte sa zbytočne po ceste, ak to nie je nevyhnutné. Vždy, keď vchádzate na cestu sa poriadne presvedčte, či je to naozaj, vzhľadom k prichádzajúcim vozidlám, bezpečné,“ upozornila Zlatica Antalová.

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2022 14:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.