reklama

Nehodovosť v kraji sa v prvom polroku znížila, výrazne klesol počet obetí

Za prvých šesť mesiacov tohto roka zaevidovala polícia na cestách Trnavského kraja 569 dopravných nehôd, čo je o 58 menej ako vlani.

Pri nehodách zomrelo 14 ľudí, čo znamená pokles o desať usmrtených v porovnaní s prvým polrokom 2012.

Štatistiky dopravnej nehodovosti sprostredkovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Na cestách okresu Trnava došlo od januára do konca júna k 165 nehodám, ktoré si vyžiadali štyri obete na životoch, čo je nárast o jednu usmretnú osobu v porovnaní s vlaňajškom. Ťažko sa zranili traja ľudia (pokles o 8 prípadov), ľahko zranených bolo 87 (-2) účastníkov cestnej premávky. Požitie alkoholu pri dopravných nehodách odhalila polícia v jedenástich prípadoch.

motorkar-nehoda-1

Ilustračné foto

V rámci celého kraja mali najväčší podiel na nehodovosti za prvý polrok 2013 vodiči motorových vozidiel. Dopravné nehody zavinili z celkového počtu v 530 prípadoch, Chodci zavinili osemnásť dopravných nehôd a cyklisti šesť.

Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinnosti vodiča, nasleduje nedovolená rýchlosť jazdy a porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky,“ konštatuje M. Kredatusová.

Podľa miesta nehodovosti bolo najviac dopravných nehôd zaznamenaných v obci – 374, z toho v okrese Trnava 118.

Polícia bude počas letných mesiacov vykonávať množstvo opatrení na zlepšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. V tomto týždni vykoná preventívne kontroly za účasti Slovenského Červeného kríža postupne vo všetkých okresoch. Zamerané budú na preverenie úrovne vedomostí vodičov z poskytovania prvej pomoci a na kontrolu lekárničiek. V ďalšom týždni sa polícia zameria na kontrolu nákladných vozidiel, autobusov a dodržiavanie povinností ich vodičmi.
V auguste budeme kontrolovať dodržiavanie zákazu požitia alkoholu alebo inej návykovej látky vodičmi pred alebo počas vedenia vozidla a kontrolu oprávnenosti pobytu štátnych príslušníkov tretích krajín na území Slovenskej republiky. Určite budeme kontrolovať rýchlosť a iné priestupky v dynamike cestnej premávky, na železničných priecestiach a vykonávať množstvo ďalších dopravných akcií
,“ upozornila krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2013 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.