reklama

Dopravných nehôd aj obetí na cestách Trnavského kraja v prvom polroku ubudlo

V prvom polroku zaznamenala polícia v Trnavskom kraji 665 dopravných nehôd, čo je o 265 menej ako vlani. Najviac ich bolo v okrese Dunajská Streda 154 (-49). Pri nehodách prišlo o život 19 osôb, čo je o dve menej ako v minulom roku. Ťažké zranenia utrpelo 70 osôb (+9) a ľahké 301 (-4).

V desiatich percentách asistoval pri nehodách alkohol, ide o 71 prípadov (-27). Najviac (17) dopravných nehôd, pri ktorých bolo zistené požitie alkoholu, sa stalo v okrese Galanta. Najväčší podiel na dopravnej nehodovosti mali vodiči motorových vozidiel. Cyklisti ich zavinili 28 a chodci 13. Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku.

Ilustračné foto: HaZZ Trnava

„Polícia apeluje na vodičov, aby sa na cestách správali zodpovedne. Ak budeme všetci jazdiť podľa predpisov, zvyšujeme si tým šance na návrat z ciest domov. Cestná premávka je najnebezpečnejšou súčasťou nášho života. Mnohí z nás si denne sadajú za volant a preto je vhodné uvedomiť si, že za bežných okolností najviac ľudí zomiera práve pri dopravných nehodách,“ upozornila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2011 0:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.