reklama

Počas štvorhodinovej akcie polícia v kraji odhalila 162 priestupkov, najviac vodičov pykalo za rýchlosť

Vysoká rýchlosť je dlhodobo druhou najčastejšou príčinou dopravných nehôd v Trnavskom kraji.

Dopravní policajti v Trnavskom kraji odhalili počas štvorhodinovej akcie 162 priestupkov, 94 vodičov dostalo pokutu za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti.

„Veľkú väčšinu – 152 vodičov – sme riešili v blokovom konaní na mieste, deväťkrát policajti, vzhľadom na závažnosť priestupku, využili formu dohovoru a v jednom prípade vodiča oznámili za alkohol správnemu orgánu,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

S pokutou odišlo aj trinásť vodičov (najviac v okresoch Senica, Galanta), ktorí počas jazdy telefonovali. Jedenásť osôb jazdilo na cestách bez povinnej ochrannej prilby.

„Policajti zadokumentovali ďalších 22 priestupkov za porušenie povinnosti zo strany vodiča, sedem vodičov nebolo pripútaných počas jazdy a trom vodičom zadržali počas akcie vodičské preukazy. Dopravné predpisy porušili na ceste aj traja cyklisti a štyria chodci,“ doplnila.

V mesiaci október eviduje polícia na cestách Trnavského kraja nárast dopravných nehôd, zvýšený počet ľahko zranených osôb, ako aj počet nehôd, ktoré spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu.

„Okrem prevencie polícia plánuje do ďalších dní aj ďalšie akcie, ktoré postupne zameráme aj na najrizikovejších účastníkov cestnej premávky a policajti si preveria aj alkohol za volantom,“ dodala trnavská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2021 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.